AHİ EVRAN ANMA YILI ETKİNLİKLERİ’NDE TÜRKİYE’DE YILIN KALFASI ÖDÜLÜ ANTALYA’YA GELDİ.

Antalya’da 34. Ahilik Haftası Kutlamaları 13 – 19 Eylül Tarihleri arasında, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Oda Başkanları, Oda Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, İl Kültür Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu, TSE Bölge Müdürü Hasan Demirtaş ve Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan’ın katılımıyla Ahî Evran’ın yanında yetişen Ahî Yusuf’un Türbesi’ni ziyaret ve dualar ile başladı. Daha sonra Birlik Başkanı Adlıhan Dere’nin, Oda Başkanları, Oda Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na kalabalık bir şekilde çelenk sunma töreni ile devam etti. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ahilik Haftası kutlamalarını Ahi Meydanı’nda Vali Yardımcısı Sn. Nurettin Ateş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Muhittin Böcek, Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve İl Protokolünün katılımıyla gerçekleştirdi. Şed kuşatma töreninin ardından ödül töreni yaparak Yılın Ahisi Osman Kaya’ya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Yılın Kalfası Ali Korkmaz’a Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Yılın Çırağı Metin Can Arslan’a ise Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından plaketleri takdim edildi. Ödül töreninin ardından AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. 34. Ahilik Haftası kutlamaları tüm coşkusuyla Antalya’da hafta boyunca devam etmektedir.

Antalya’ya Yılın Kalfası Ödülü !

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya’da ki Ahilik Haftası Programı’nı tamamladıktan sonra Kırşehir’de ki 2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı etkinliklerine Oda Başkanları, Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile birlikte Antalya’ya ilk ödülünü getirmek amacıyla yola çıktı. Ahi Evran-ı Veli’nin 850. Doğum yıldönümü olması münasebeti ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ahi Evran Yılı olarak ilan edilen 2021 Yılı, 13-19 Eylül Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında kutlandı. Kırşehir Cacabey Meydanı’nda ‘2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı – Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması’ Programı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül, TOBB Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın da bulunduğu 2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı etkinliklerine AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanları, Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile birlikte katılım sağladı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdim ettiği Yılın Kalfası ödülünü Antalya’ya getirdi.

Antalya’mız Başarıları İle Adını Duyuracak !

Kırşehir’de gerçekleşen bu etkinlikte Sayın Cumhurbaşkanı tarafından yılın ahisine, yılın kalfasına ve yılın çırağına ödülleri takdim edildi. Antalya Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Antalya ve Türkiye genelinde Yılın Kalfası seçilen Ali Korkmaz ile birlikte Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ‘Yılın Kalfası Paketi’ni teslim aldı. Başkan Adlıhan Dere duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti; “Yılın Kalfasının Antalya’dan çıkması bizleri çok mutlu etti ve gururlandırdı. Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden böyle bir ödül almak ve Antalya’mızı temsil etmek bizler için büyük bir onur. Daha nice böyle güzel başarılara adım atmamız temennisi ile kalfamızı tebrik ediyorum. Antalya’mızın her daim başarılara imza atarak adından söz ettirmesini diliyor, buna canı gönülden inanıyorum. Antalya’ya ilk kez böyle bir ödül getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Her zaman esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olan, yardım ve desteklerini hiç esirgemeyen öncelikle baş ahimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Genel Başkanlarımıza ve Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Yılın Kalfası ödülüne bizleri layık gören Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’a, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin Erkan’a ve herkese şükranlarımı sunuyorum.”

 

Bu haber 1271 kere görüntülenmiştir.
2021-09-18