BAŞKAN GENÇ, PROJELERİNİ ANLATTI
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, ‘Belediye Başkanı ve Oda Başkanları buluşmasında’ Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’i konuk etti.
 
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB)  Yönetim Kurulu Gazipaşa'dan Kaş'a kadar Antalya'daki 75 meslek odası başkanı ile bir araya geldi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Başkan Genç'in gerek meclis üyeliği gerekse belediye başkanlığı döneminde esnafın yanında olduğuna vurgu yaptı. Dere, "Belediye başkanımız Genç bugüne kadar sayısız projeye imza attı ve bu projelerle Döşemealtı'nı marka haline getirdi. Park, pazaryeri, meydan, yol gibi onlarca projeye imza atan Başkan Genç, hem halkın hem de esnafın refahı için ilk günkü aşkla görevini yürütmektedir” dedi. 
 
Yıldızı Parlayan İlçe Döşemealtı
Turgay Genç’in 2014 yılından bu yana Döşemealtı Belediyesi Başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Başkan Dere, “Başkanımız Turgay Genç, seçildiği günden bugüne kadar sayısız projeye imza attı ve bu projeler ile Döşemealtı’nı bir marka haline gelene getirdi. Ayrıca parklar, pazar yerleri, meydanlar ve yeni yol çalışmaları ile hem Döşemealtı halkının hem de esnafımızın refahı için ilk günkü aşkla görevini yürütmekte. Oto Galericiler Sitesi ile ilgili büyük mesafeler kat ederek sayıları 600’ü geçen ikinci el oto alım satım işi yapan galericileri 100 bin metrekarelik bir çatı altında toplamaya yönelik çalışmalar başlatarak önemli bir adım atıldı. Antalya’da yıldızı her geçen gün parlayan bu güzel ilçe Döşemealtı’nda, Ekolojik Pazar Yeri, Ilıca Pazar Yerleri, Karaman Pazar Yeri, Dağbeli Pazar Yeri, Kovanlık Pazar Yeri, Karataş Pazar Yeri, Camili Pazar Yeri ve Bademağacı Pazar Yeri ile pazarcı esnafımız için daha sağlıklı Pazar yerleri inşa edildi, Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
 
Sevimçok Anıldı
Döşemealtı'nın kentin planlı rezerv sahası olduğunu ifade eden Genç, kente yapılacak büyük çaplı yatırımların tek adresinin Döşemealtı olduğuna dikkat çekti. Açılacak çevre yollarıyla ilçenin stratejik öneminin artacağını belirten Genç, otogarın da taşınmasının ilçenin gelişimini hızlandıracağını söyledi. Genç, "Belediye olarak planlamalarımızı tamamladık. 100 bin metrekare alanı Büyükşehir Belediyesi'ne bedelsiz tahsis ettik. Büyükşehir Belediyemiz 2017 programına aldı. Modern kent otogarının ihalesi en kısa sürede yapılacak" dedi. Dere ise meslek odası başkanlarına çağrıda bulunarak, "Yatırım yapacaksanız Döşemealtı'na yapın" dedi. Konuşmaların ardından oda başkanları, Genç'e sorunları ve talepleri iletti. Toplantı sonunda Dere, Genç'e Ahi Evran heykeli hediye etti. Başkan Genç konuşmasının sonunda geçen yıl mart ayında hayatını kaybeden AESOB eski Başkanı Abdullah Sevimçok'u da andı.
Bu haber 12777 kere görüntülenmiştir.
Jan 23 2017 12:00AM