TÜREL: “PROJELERİMİZ ESNAFI CANLANDIRACAK”
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Doğu Garajı, Nekropol, Balbey, Kent Müzesi projeleri ile Boğaçayı, Kruvaziyer Liman, Konyaaltı Sahili vizyon projelerinin esnafın ticaretini canlandıracağını söyledi.
 
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 37 merkez, 38 ilçe oda başkanı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e yeni hizmet binasıyla ilgili hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Türel, oda başkanları ile buluşmasında esnafın sorun ve taleplerini de dinledi. Esnafın moralinin yüksek olmasının önemine dikkat çeken Türel, “Sizlerin hayırlı ve bereketli işlere vesile olmanız toplumumuzun, Antalya’mızın moral kabiliyetini yükseltiyor ki bu dönemde en çok ihtiyacımız olan husus da budur” dedi. 
 
Sözde değil özde esnaf dostu olduklarını ifade eden Türel, “Antalya’da senelerdir turizm pastasından esnafın istediği payı alamaması en çok şikâyet edilen konulardan biriydi. ‘O turist bu dükkâna girecek’ dedik şimdi bununla ilgili çalışmalarımızı tek tek ortaya çıkarıyoruz. İşte Sobacılar Çarşısı’nda bir takım iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Sanat Sokağı’nı oraya taşıdık. Devamında sahafları ve antikacıları çarşının giriş bölümüne taşıyarak, orada farklı hareketlilik ve güzellik sağlamaya çalışacağız” diye konuştu. 
 
AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise, Başkan Menderes Türel’in göreve geldiği günden bu yana esnaf ile ilgili çok önemli kararlar aldığını ifade ederek, şöyle konuştu: “Sobacılar Çarşısı’nda kendisine ait olan 6 dükkanı bize bilabedel verdi. Soba Müzesi olarak kullanılan 3 katlı binayı bize devretti. Antalya Kasaplar Odamıza ANET Entegre Tesisleri’ni devretti. Korkuteli Şoförler Odası’na Korkuteli Otogarı’nın işletmesini devretti. Ne dediysek yapıyor, neyiniz varsa bize veriyorsunuz, sağ olun Başkanım. Her istediğimizde görüşebiliyor, derdimizi size anlatabiliyoruz. Ulaşımda devrim yaptınız. Göreve gelir gelmez bütün bürokratlarını Antalya da bulunan şoförler odaları başkanları ile karşı karşıya oturtarak bütün kararları beraber aldınız. Başkanım pansiyoncular için su fiyatı fazla dedik, indirim yaptınız. Antalyaspor Tesisleri, EXPO-Kundu, Kundu-Belek yollarını kazandırdınız. Vizyon projeleriniz hayata geçiyor. Antalya’mızı marka şehir yaptınız Başkanım. Bize de sizi desteklemek düşüyor. 75 bin esnaf, 75 oda başkanım ve 598 delege adına sizlere teşekkür ediyorum.” Başkan Türel, daha sonra oda başkanlarına yeni hizmet binasını gezdirerek hayırlı olsun dileklerini kabul etti.
Bu haber 13832 kere görüntülenmiştir.
Jan 23 2017 12:00AM