ODA BAŞKANLARI ANTALYA’DA BULUŞTU
Türkiye genelinden 26 ilin, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf Odası başkanı, Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf Odası ev sahipliğinde Antalya’da bir araya geldi.
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf Odası, Türkiye’nin dört bir ilinden esnafları temsil eden oda başkanları ile buluştu. Ankara, Adana, İzmir, İstanbul, Bursa, Sakarya, Balıkesir, Eskişehir, Mersin, Tarsus, Hatay, Gaziantep, Diyarbakır, Çankırı, Kayseri, Uşak, Trabzon, Samsun, Erzurum, Denizli, Elazığ ve Kocaeli’ndeki Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf Odası başkanları, yapılan istişare toplantısı öncesi Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere’yi ziyaret ederek Antalya’da faaliyet gösteren esnaf hakkında bilgi aldı. Yapılan istişare toplantısında kamu kurumlarında bulunan fotokabinler, 6-9 Nisan’da yapılacak İstanbul Fotoğrafçılık Fuarı, korsan fotoğrafçılık ve esnaf tanıtımlarının daha iyi yapılması ile ilgili oda esnafını ilgilendiren kararlar alındı.

FOTOKABİNLER KALDIRILIYOR
Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Bayrak, Başkan Vekili Yılmaz Çamkesen ve Yönetim Kurulu Başkanlarının ev sahipliğinde ve yılda 2 kere yapılan toplantıda odaya bağlı esnafların yaşadıkları sorun ve sıkıntılar görüşüldü. Başkanı Mehmet Bayrak bu toplantılar sayesinde Türkiye’deki tüm fotoğrafçı, kırtasiyeci ve kırtasiyeci esnafın sesini duyduklarını belirterek; “Bir arada daha sağlıklı çözümler bulabiliyoruz. Yapmış olduğumuz hizmet içi eğitim seminerleri sayesinde gelişerek büyüyor ve esnafımıza güç sağlıyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Vekili Yılmaz Çamkesen ise gelişen teknoloji ile fotoğrafçı esnafının kan kaybettiğine değinerek; “Korsan fotoğrafçılara karşı 6 yıldır mücadele ediyoruz. Resmi kurumlarda esnafımızı sıkıntıya düşüren fotokabinler ile ilgili yaptığımız çalışmalar sonuç verdi ve Mersin, Tarsus ve İzmir’de kaldırıldı” diyerek korsan fotoğrafçılara karşı verdikleri mücadelelere vurgu yaptı.
 
Bu haber 13703 kere görüntülenmiştir.
Mar 17 2017 12:00AM