TESK BAŞKANI PALANDÖKEN, AHİ EVRAN MÜZESİ’NDE
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile birlikte Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Ahi Evran Müzesi ve Kültür Sanat Galerisini ve AESOB tarafından esnaf ve sanatkârların hizmetine açılan Sicil İrtibat Bürosunun çalışmalarını yerinde inceledi.
 
Ahi Evran Müzesi ve Kültür Sanat Galerisini gezen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Burası güzel sanatları yaygınlaştırmak, toplumun sanata olan ilgisini arttırmak, eğitim ve kültür maksatlı kullanmak amacıyla çok güzel bir konsepte dönüşmüş. Bu konsepte emeği geçen herkese TESK olarak bizler teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
“BURASI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK”
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, “Faaliyete geçen Sicil İrtibat büromuzda esnaf ve sanatkârlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Ayrıca Ahi Evran Müzesi ve Kültür Sanat Galerisinde ahilik geleneği ile kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin yaşatılmasını amaçlıyoruz. Zaman içerisinde burası bir cazibe merkezi haline gelecektir” diye konuştu. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Ahi Evran Müzesi ve Kültür Sanat Galerisini ve AESOB tarafından hizmetine açılan Sicil İrtibat Bürosu’nun çalışmalarını yerinde inceledikten sonra çarşı içerisinde yer alan esnaf ve sanatkârları ziyaret ederek onların sorunlarını dinledi.
Bu haber 8224 kere görüntülenmiştir.
Mar 9 2017 12:00AM