ESNAFIN RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Adlıhan Dere, Ramazan ayının yaklaşmasıyla piyasalarda hareketliliğin başladığını belirterek, “Ramazan paketleri hazırlanarak, raflarda yerlerini aldı. Kasap, manav, bakkal, kuruyemişçi, fırın, tatlıcı ve lokantacı esnafımız artık hazır" dedi.
Ramazan ayında harcamaların daha fazla olduğunu söyleyen AESOB Başkanı Adlıhan Dere,  "Ramazan ayında ette, şarküteride, unlu mamullerde, bakliyatta, meyve ve sebzedeki tüketim yüzde 30 civarında artmaktadır. Esnaf ve sanatkârlar olarak mevsimsel etkilerin olumlu olacağı ve fiyatların düşeceği beklentisindeyiz" dedi.
FİYATLAR KONTROL EDİLMELİ
Ramazan ayında tüketimi artan yiyeceklerin fiyatları konusunda da açıklama yapan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, "Ramazanda fiyatları yükselterek, haksız rekabete yol açan tutumlar olacaktır. Et, hurma, kuruyemiş, çay ve ramazanda sofralarımızdan eksik etmediğimiz birçok yiyecek ve içecek için zam yapanlar olabilir. Et ve Süt Kurumu piyasaya yeteri kadar et ürünü verecek kapasitede ve tedbirleri almış durumdadır. Vatandaşlarımız fiyatları iyi takip etmeli, esnafa güvenmelidir" diye konuştu. Hayırsever vatandaşların ihtiyacı olanlara Ramazan paketleri dağıtmaları gerektiğini ifade eden Dere, paketlerin içerisine koyulan gıdaların son kullanım tarihine ve ürün kalitesine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Bu haber 8113 kere görüntülenmiştir.
May 22 2017 12:00AM