MURATPAŞA’DAN SEDİR’E KAPALI PAZAR YERİ
Muratpaşa Belediyesi, Sedir Mahallesi'nde, içinde çocuk oyun evinin de yer aldığı, geniş tezgah aralığıyla yaşlı, hamile ve engelli vatandaşlarında da rahatlıkla alışveriş yapabileceği kapalı semt pazarını törenle hizmete açtı.
 
Muratpaşa Belediyesi, ‘Pazaryerleri Hakkındaki Yönetmelik’ hükümleri gereği, 2017 yılı sonuna kadar kaldırılacak sokak pazarlarının yerine kurulacak kapalı pazar yerlerinin son halkası olan Sedir Mahallesi kapalı semt pazarını hizmete açtı. Törene CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Seval Yasak Dizerkonca, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Seyyar ve Sabit Sebzeciler, Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Metin Bucak, Muratpaşa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Bucak ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
“Muratpaşa Antalya’yı anlatan yer”  
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, açılışta yaptığı konuşmada sokak arası pazar yerlerinin Muratpaşa’ya yakışmadığını söyledi. Bununla birlikte yasal olarak 2017 sonuna dek bu tip pazar alanlarının kaldırılması gerektiğini anlatan Uysal, şunları söyledi: “Muratpaşa önemli oranda şehirleşmesini tamamlamış ve kent merkezinde 'Antalya' dediğimizde aslında anlatmak istediğimiz yer. Sedir Mahallemizde olduğu gibi güzel pazar yerlerini her mahallemizde bulamıyoruz. O nedenle, atıl durumda bulunan boş kamu arazilerini düzenliyor ve pazar yeri haline getiriyoruz. Ama Sedir Mahallesi'nde olduğu gibi bir alanımız varsa, içinde çocuk oyun eviyle, mescidiyle, tezgâh aralıkları, kapalı kullanım alanları muntazam olan pazar yerlerini hizmete açıyoruz."
 
“Kitap gibi pazar yeri yapıyoruz”
Muratpaşa'da gündelik hayatı felç eden sokak pazarlarını kaldırmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Ümit Uysal, “Önümüzdeki aylarda Kızılsaray Mahallesi'nde bulunan cuma pazarını kaldıracağız. Bütün pazarları, komşumuzu mağdur etmeyecek şekilde kitap gibi yapıyoruz" dedi. Konuşmasının ardından Sedir Muhtarı Hasan Kahraman, Başkan Uysal'a günün anısına bir plaket takdim ederken, Seyyar ve Sabit Sebzeciler, Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Bucak da Uysal’a antika bir pazarcı terazisi hediye etti. Sedir Kapalı Pazar Yeri'nin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Uysal, pazarı dolaşıp evinin pazar alışverişini de yaptı.
Ümit Uysal: “Atıl durumda bulunan boş kamu arazilerini düzenliyor ve pazar yeri haline getiriyoruz.”
 
Bu haber 9669 kere görüntülenmiştir.
Jul 13 2017 12:00AM