DERE: “KURBANLIKLARINIZI ESNAFIMIZDAN ALIN”
Kurban Bayramı alışverişlerinin Antalya esnaflarından yapması ve kurbanlıklarını esnaftan alması gerektiğini belirten Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, “Esnaflar da halk içerisinden biri,  duyarlı Antalya halkı olarak esnafa gerekli ilgiyi göstermemiz gerekiyor.” dedi.
 
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Kurban Bayramı’nda esnafta hareketlilik yaşandığını ve bu hareketliliğin hem halk açısından hem de esnaf açısından sağlıklı olabilmesi için esnaftan alışveriş yapılması gerektiğini ifade etti. Antalya ekonomisinin daha da güçlenmesi ve büyümesi için AVM ve Cep marketler yerine vatandaşın yerel esnaftan alışveriş yapıp, esnafa sahip çıkılması gerektiğini söyleyen AESOB Başkanı Dere Kurban Bayramı alışverişinde merdiven altı ürünlerden kaçınılması gerektiğini belirterek; “Kardeşliğin, dayanışmanın ve bereketin arttığı bir kurban bayramımıza daha kavuşuyor olmanın sevincini ve heyecanını yine hep birlikte yaşıyoruz.  Bayramlar her zaman milli ve manevi değerlerimizi pekiştiren, toplumda dayanışma ve yardımlaşma duygularını arttıran, sevgi ve saygı ruhunun güçlendirildiği istisnai günlerdir. Bu mübarek günlere hak ettiği değeri vererek önemine uygun şekilde yaşamalı ve tüm güzellikleriyle yaşatarak gelecek nesillere aktarmalıyız. Milletimiz İslam dinimizin bu önemli ibadetine her zaman gereken hassasiyeti göstererek kurban bayramını manasına uygun bir şekilde idrak ederek bu günlere taşımıştır. Kurban bayramında milletimiz sadece Allah rızası için kurban ettiği hayvanın etini paylaşmamış her bayramda ihtiyaç sahiplerini giydirmiş, yedirmiş ve lokmasını paylaşarak bir toplumda olması gereken dayanışmayı bayramlar vesilesi ile ayakta tutmuştur” diye konuştu. 
 
BAYRAMDA HERKESİN YÜZÜ GÜLSÜN
Başkan Dere ayrıca ekonominin gelişmesi için esnafın önemli bir işleve sahip olduğunu belirterek: “İnsanların daha çok yardımlaştığı ve hediyeleştiği bayramlarımız bu yönüyle de küçük büyük demeden tüm esnafımızın yüzünü her zaman güldürmüştür. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda esnaflarımız bayram için gerekli hazırlıklarını yaptı ve vatandaşlarımızı bekliyor. Kıymetli Antalyalılar hızla çoğalan büyük firmalar karşısında esnafımız rekabet gücü bulamamaktadır. Antalya ekonomisinin daha da güçlenmesi adına AVM ve Merdiven altı satıcılar yerine esnafımızı tercih ederek esnafımıza sahip çıkalım. Antalyamızı ekonomik anlamda daha da güçlenmesi için Esnafımızın başkanı olarak yaptığım bu çağrıları bir kez daha bu vesile ile hatırlatmak istedim. İnşallah bu bayram esnafımız için bereketli, hemşerilerimiz için kazasız belasız geçer” dedi.
 
SAĞLIK İÇİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Vatandaşların özellikle gıda ürünlerinde markası tanınmamış ve etiketinde üretim yeri belli olmayan ürünlere dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Dere, bu tür ürünleri satın almaktan kaçınılması uyarısında bulunarak: “Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı olarak bu duygu ve düşüncelerle öncelikle tüm Antalyalı esnaf kardeşlerimizin, hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın mübarek kurban bayramını kutluyor, bu bayramın milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
 
Bu haber 9815 kere görüntülenmiştir.
Aug 30 2017 12:00AM