İL JANDARMA KOMUTANI CENGİZ YILDIZ, ODA BAŞKANLARI İLE BULUŞTU
İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve 75 oda başkanı ile bir araya geldi. Göreve yeni başlayan Yıldız, esnaf ve sanatkarların temsilcileri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar Antalya merkez ve ilçelerde bulunan 75 oda başkanı, AESOB Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız’ı ağırladı. Açılış konuşmasını yapan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkan Adlıhan Dere, AESOB’u anlatarak, oda başkanlarına 31 Temmuz 2017 tarihinde Antalya’da göreve başlayan Yıldız’ın görev yerleri hakkında bilgiler verdi. Dere konuşmasında Jandarma teşkilatı ile olan birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak; “2016 yılı Kasım ayında başlayan 'Oda Başkanları Buluşmaları', Antalya Valimiz Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ile başlayarak ilçe belediye başkanlarımız, ilçe kaymakamlarımız ve siyasi parti temsilcilikleri ile sürdürdüğümüz toplantılarımız İl Jandarma Komutanımız, Paşamız Tuğgeneral Cengiz Yıldız ile devam ediyor. Birlik adına kendilerine yeni görevlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
 
YILDIZ: “75 BİN KİŞİLİK BİR AİLENİN ÜYESİYİZ”
Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız ise teşkilat yapılanmasını anlatarak, “Bu köklü teşkilatın üyeleri ile bir arada olduğum için çok mutlu ve heyecanlıyım. 1966 yılında kurulmuş olan bu değerli birlik Antalya için önem taşımaktadır. Meslek hayatım boyunca esnaflarla hep iç içe oldum. Jandarma olarak bizim görevimiz, emniyetin, asayişin ve kamu düzeninin korunmasını sağlamaktır. Sizlerin huzurla görevlerinizi ve sanatlarını icra etmeniz ve ülkemize katma değer sağlamınız için çalışıyoruz. İyi günde, kötü günde daima yanınızdayız. Bununla birlikte sizlerin bölgenin düzen ve güvenini sağlama konusunda desteğinizi her zaman gördük. Bu vesileyle tüm esnaflarımıza hayırlı kazançlar diliyorum. 75 binlik bir ailenin mensubu olmaktan gurur duyuyorum, sizler de bizi aileniz bir üyesi olarak kabul edin” dedi. Yıldız, toplantıda oda başkanları ile tanışarak ve onların sorularını yanıtlandırdı. AESOB Başkanı Dere, toplantı sonrasında İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız’a kardeşlik ve yol arkadaşlığını simgeleyen Ahi Evran heykeli takdim etti.
Bu haber 12666 kere görüntülenmiştir.
Sep 28 2017 12:00AM