MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ARSLAN, KANTİNCİ ESNAFI İLE BULUŞTU
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) işbirliği ile Antalya merkez ve ilçelerdeki okullarda faaliyet gösteren kantinci esnafı ile toplantı düzenlendi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Ercan Alpay, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gürcan, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen ve Pastacılar Odası Başkanı Kerim Üre’nin katılımıyla kantinci esnafının sorunları ve çözüm önerileri hakkında toplantı düzenledi.
 
263 KANTİNCİ ESNAFI İLE AESOB’DA
Açılış konuşması yapan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere katılımlarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederek: “Büfeciler Odası ve Pastacılar Odası olarak daha önce kahvaltılar düzenleyerek okulların açılması ile birlikte kantinci esnafımız ile bir araya gelme kararı almıştık. Bugün o toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı ve faydalı beslenebilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlümüz ile bir araya gelerek istişare etmemiz adına bir araya gelmemiz önemli bir adımdır. Okulların açılmasını takip eden ilk hafta sonunda sizleri bilgilendirerek toplandık. Bugün burada kantinci esnafımın yaşamış olduğu her türlü sorun ve istek İl Milli Eğitim Müdürümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize birebir iletilecektir. Antalya’da ve 5 ilçemizde birliğimize kayıtlı 263 kantinci esnafımız var. Tüm esnaflarımızın sıkıntılarını tek tek not alarak Milli Eğitim Müdürümüze iletiyorum. Şimdi ise tüm bu konuları beraber konuşma zamanı” şeklinde konuştu. Kira bedelleri, okullarda güvenlik, yasaklı yiyeceklerin satışı ve 2017-2018 yılı fiyat tarifelerinin belirlenmesi konularında yapılan toplantıda kararlar alınacağını vurgulayan Dere, tüm kantinci esnafına katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.
 
ARSLAN: “BURADA SİZİ DİNLEYECEĞİZ”
İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise yaptığı konuşmada, sunmuş oldukları hizmetlerin merkezinde öğrencilerin olduğunu belirterek, kantinlerin işletilmesi konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Bakanlığın uygulamış olduğu satışı yasak olan kantin ürünleri hakkında bilgi veren Arslan, “Kantinlerinizde çalıştırdığınız arkadaşlarınız konusunda hassas olmalısınız. Okul yönetimi ve aile birliği ile iyi ilişkiler kurmalı ve doğru bir iletişim kurmalısınız. Bakanlığımız tarafından belirlenen kırmızı, turuncu ve yeşil gıdalar konusunda dikkatli olmalısınız; kırmızı gıdalar satışının kesinlikle yasak olduğu, turuncu gıdalar dikkatli tüketilmesi gereken ve yeşil gıdalar ise bulundurulması serbest olan ve tavsiye edilen sağlıklı gıdalardır. Sizler bizim hassas olduğumuz konulara dikkat ederseniz her şey daha güzel olacaktır. Bu toplantıyı organize ettiği için ayrıca AESOB Başkanımız Adlıhan Dere’ye teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri kantinci esnafı dinledi. Güvenlik, asitli gıdaların satışının yasaklanması, kantincilerin mesleki faaliyet belgelerinin alınması, cep marketler ve birçok konu hakkında sorulan soruları cevaplandıran Arslan, Dere ve ilçe milli eğitim müdürleri, sorunların çözümü konusunda bilgiler verdi. Toplantı sonrasında AESOB Başkanı Adlıhan Dere, katılımlarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’a kardeşlik ve yol arkadaşlığı anlamı taşıyan Ahi Evran heykeli takdim etti.
 
Bu haber 6378 kere görüntülenmiştir.
Sep 30 2017 12:00AM