TESK GENEL BAŞKANI PALANDÖKEN AESOB’DA
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB), Türkiye Esnaf Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ağırladı. İstişare, Değerlendirme, Eğitim ve Mesleki Dayanışma Toplantısı kapsamında Antalya’ya gelen Palandöken AESOB’a teşekkür ziyaretinin yanı sıra Mobilyacılar Odası Meslekte İz Bırakanlar Ödül Töreni’ne de katıldı.
 
Türkiye Esnaf Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK)’in Belek’te 7-19 Ekim tarihleri arasında düzenlediği İstişare, Değerlendirme, Eğitim ve Mesleki Dayanışma Toplantısı kapsamında Antalya’ya gelen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB)’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Toplantılar sürecinde AESOB’un sağlamış olduğu imkân ve hizmetler dolayısıyla AESOB Başkanı Adlıhan Dere’ye teşekkürlerini sunan Palandöken, AESOB binasının yenilenen salonlarını gezerek Dere’yi tebrik etti. Palandöken, “Turizm kenti Antalya’da birliğimizin böyle güzel çalışmalar yapmış olmasını görmek gurur vericidir. AESOB’un bizim için yeri çok özeldir. Antalya’da düzenlediğimiz her toplantıda Başkanımız Adlıhan Dere bizlere her türlü desteği sağlamaktadır. İstişare toplantımız için 82 birlik ve 13 federasyon başkanları ve yönetimleri olarak 4 grup halinde 950 kişilik bir ekiple Antalya’da İstişare, Değerlendirme, Eğitim ve Mesleki Dayanışma Toplantımızı gerçekleştirdik. Gerek lojistik gerekse organizasyon konusunda bizi yalnız bırakmayan AESOB Başkanımız Dere’ye teşekkür bir borç bilirim” diyen Palandöken “Bu güzel binada, tarihi ve kültürü ile çok değerli olan bu güzel ilimizde bizleri ağırlayan Başkanımız Dere, sıcakkanlı Antalya insanımızın en değerli temsilcisidir. Gerek Ankara’da bakanlarla olan iletişimi gerekse Antalya’nın yüksek bürokrasisi ile kurmuş olduğu diyaloglar sayesinde esnafları için çözümler üretebilmektedir. Başarılarının uzun soluklu olmasını dilerim” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
USTA MOBİLYACI ESNAFLARA PLAKET
Palandöken ayrıca, AESOB bünyesinde faaliyet gösteren Mobilyacılar Odası’nın AESOB Toplantı Salonu’nda düzenlenen Meslekte İz Bırakanlar Ödül Töreni’ne katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Mobilyacılar Odası Başkanı Ali Kardiyan, TESK Başkanı Palandöken’e ödül törenini onurlandırdığı için teşekkürlerini sundu. AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise, yoğun programından dolayı AESOB’a vakit ayırdığı için Palandöken’e teşekkür ederek, Ali Kardiyan’ı ve meslekte iz bırakan tüm ustaları tebrik etti. Mobilyacı usta esnaflara seslenen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise, ustalığın temelinde saygı, sevgi ve öğrenme isteğinin olduğunu ifade ederek; “Sizler ahşaba değer katan değerli ustalarımızsınız. Üretime önemli bir katkısı olan ve insan hayatını kolaylaştıran üretimler sizlerin ellerinden çıkıyor. El emeğinizi, zevkinizi ve zamanınızı kattığınız nadide eserler ortaya çıkarıyorsunuz. Şu bir gerçektir ki, sizlerin ellerinizden çıkan eserler şuan hala dedelerimizin evlerinde sapasağlam ayakta dururken, seri ve demonte üretilen ürünler kısa sürede yok olup gidiyor. Ustalık önce saygı ve sevgiden daha sonra ise öğrenme isteğinden geçmektedir. Sizler de saygı, sevgi ve öğrenme aşkı ile bugünlere geldiniz. İnanıyorum ki sizlerin çırakları geleceğin ustaları olarak hizmet verecekler” dedi. Konuşmaların ardından destek ve katkılarından dolayı Mobilyacılar Odası Başkanı Ali Kardiyan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere’ye plaket takdim etti. Daha sonra ise meslekte iz bırakan usta mobilyacı esnaflara ödülleri Palandöken ve Dere tarafından verildi.
 
Bu haber 11675 kere görüntülenmiştir.
Oct 18 2017 12:00AM