REKTÖR ÜNAL, ODA BAŞKANLARI İLE BULUŞTU
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve 75 oda başkanı ile bir araya geldi. Rektör Ünal, esnaf ve sanatkârların temsilcileri ile birlikte olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversite olarak esnafa her zaman desteğinin tam olduğunu belirtti.

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar Antalya merkez ve ilçelerde bulunan 75 oda başkanı, AESOB Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ı ağırladı. Açılış konuşmasını yapan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkan Adlıhan Dere, AESOB’u anlatarak ve oda başkanlarına 2016 yılında göreve başlayan Ünal hakkında bilgiler vererek söze başladı. Antalya’da kurumlar arası birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Dere; “2016 yılı Kasım ayında başladığımız Oda Başkanları Buluşmalarımız, Antalya Valimiz Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ile başlayarak, ilçe belediye başkanlarımız, ilçe kaymakamlarımız, siyasi parti temsilcilikleri, il jandarma komutanı, il milli eğitim müdürü, başsavcımız ile sürdürdüğümüz toplantılarımız Prof. Dr. Mustafa Ünal ile devam ediyor. Özellikle esnaflarımızı ilgilendiren kurum temsilcilerini birliğimizde ağırlayarak esnaflarımız için doğru adımlar attığımızı düşünüyoruz. Bu toplantılar sayesinde başkanlarımız ve esnaflarımız sizleri tanıyarak sorunlarını aktarabiliyorlar. Hepinizin bildiği gibi Akdeniz Üniversitesi Antalya’mızın kalbidir. Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz bize bağlı olan 75 bin esnafımızdan gerek alışveriş yaparak gerekse hizmet alarak ihtiyaçlarını karşılıyor. Esnaf ve öğrenci arasındaki bu alışveriş ise Antalya’mıza katma değer sağlıyor. Bu nedenle AESOB olarak üniversitemiz ile işbirliği halinde çalışmalıyız. Esnaflarımız için önemli olan bu toplantımıza katılarak bizlere vakit ayırdığı için Prof. Dr. Mustafa Ünal’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

ÜNAL’DAN DEMRE’YE YÜKSEKOKUL MÜJDESİ

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ise esnafın toplumdaki ve üniversite için önemine değinerek, üniversite hakkında genel bilgilendirmelerde bulundu. Üniversite bünyesinde 74 bin kayıtlı öğrenci, 23 fakülte, 11 meslek yüksekokul, 4 yüksekokul ve 1 konservatuvar bulunduğunu belirten Ünal, Akdeniz Üniversitesi’nin Türkiye’de en çok tercih edilen üniversiteler arasında olduğunu vurguladı. Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi, Serik İşletme Fakültesi, Manavgat Turizm Fakültesi ve Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi hakkında da bilgiler veren Ünal, Kaş dışında tüm ilçelerde meslek yüksekokulu bulunduğunu dile getirdi. Ünal ayrıca Demre’de 2018-2019 eğitim-öğretim yılında eğitim hayatına başlayacak ve ziraat, turizm ve yat kaptanlığı ile yat işletmeciliği bölümlerinde eğitim verecek bir yüksekokulu kurulacağı müjdesini verdi.

ÜNAL: “ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İLK GÖREVİMİZ”

Üniversitede eğitim alan öğrencilerin esnafa katkısı olduğunu sözlerine ekleyen Ünal, “Hem öğretim görmek amacıyla il dışından Antalya’ya yerleşen öğrencilerimiz olsun, hem de bölgenin en büyük hastanelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi Hastanemize tedavi olmak için gelen vatandaşlarımız esnaflarımız için oldukça önemlidir. Bu noktada, birliğinize bağlı odalar ile istişare ederek üniversitemiz ve kampüsümüzün çevresinde bulunan esnaflarımız için doğru kararlar almak bizim görevimiz. Öğrencilerin bizleri tercih etmelerinin nedenlerinden en önemlisi tabi ki eğitim kalitesidir. Bunun yanında şehrin güzelliği ve yaşam şartlarıdır. Bu şehri güzelleştiren ise en başta sizlersiniz. Büfeci, kantinci, şoför, lokanta, kafe ve öğrencilerimiz ile iletişim halinde olan her esnaf aynı zamanda onların güvenliği konusunda da sorumluluk sahibi olmalıdır. Antalya’da eğitim gören her öğrenci bizim evladımız ve onlar için en iyisini düşünmek durumundayız” dedi. Rektör Ünal konuşmasının ardında toplantıya katılım sağlayan merkez ve ilçe oda başkanlarının sorularını da yanıtlandırdı. AESOB Başkanı Dere toplantı sonrasında, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal Antalya’da faaliyet gösteren esnaf ve sanatkara, göstermiş olduğu yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür ederek, Antalya’nın tarihi ve kültürel yerlerinin siluetinin bulunduğu plaket takdim etti.
Bu haber 9485 kere görüntülenmiştir.
Nov 22 2017 12:00AM