Ayakkabı İmalatı ve Tamircisi Esnafları Yeni Dükkanlarında

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında yapılan ortak kullanım protokolü sonucunda Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne devredilen Sobacılar Çarşısı’ndaki ayakkabı tamir dükkanlarının, kura çekimiyle belirlenen 11 ayakkabı imalatı ve tamircisi esnafına kiralanmasıyla ilgili sözleşme imzalandı.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Ayakkabı İmalatçıları ve Esnafı Odası Başkanı Selahettin Çetin ve kura çekimiyle belirlenen 11 ayakkabı imalatı ve tamircisi esnafının katılımlarıyla Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde gerçekleştirilen törende, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne devredilen Sobacılar Çarşısı’ndaki ayakkabı tamir dükkanlarının esnaflara kiralanmasıyla ilgili sözleşme imzalandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, esnaf ve sanatkarlara yönelik özel ilgi ve alaka gösterdiğini vurgulayan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ayakkabı imalatı ve tamircisi esnaflarımızı baba dostu olarak görüyor, tüm esnaf ve sanatkarlarımıza da büyük saygı duyuyor. Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Balbey Camiimizin hemen bitişiğindeki işyerlerinizde çalışma imkanlarınızın çok elverişli olmadığını, yıllardır orada sıkışık bir ortamda çalıştığınızı göz önünde bulundurarak ve Antalya Ayakakbı İmalatçıları ve Esnafı Odası Başkanımız ile de istişarelerde bulunarak sizleri Sobacılar Çarşımıza taşımaya karar verdik. Burada daha ferah bir çalışma ortamınızın olacağına ve mesleğinizi daha rahat bir şekilde icra edeceğinize inanıyor. Temennimiz ustalarımızın bu değerli mesleği yıllarca devam ettirebilmesi ve hayırlı kazançlar elde etmesi.” dedi.

Sözleşme içeriği ve süreç hakkında da bilgilendirme yapan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Antalya Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde yer alan Muratpaşa İlçesi Yüksekalan Mahallesi Sobacılar Çarşısı yanında 13168 ada 1 parsel iççinde Antalya Büyükşehir Belediyesince imar edilen ayakkabı tamir dükkanlarının Birliğimiz ile yapılan ortak kullanım protokolü kapsamında kullanıcı belirleme kurası 11 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Çekilen kura sonucunda 11 esnafımız belirlenmiş ve  Mustafa Daşlıova, Yasin Akmaz, Asım Akmaz, Naci Demir, İzzet Yavuz, Mustafa Büyükayvaz, Korkut Tutak, Ünal Yanık, Mahmut Tutak, Mehmet Acar ve Bayram Ali Şimşek’e yeni dükkanlarının kiralanmasıyla ilgili sözleşme hazırlanmıştır. Bugün burada imzalarımızı attıktan sonra taşınma işlemlerini de en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Ayrıca, bu dükkanlar kura sonucu belirlenen esnaflarımızın ismine kiralanmıştır ve bu esnaflarımız işi bıraktıkları takdirde yerlerine yine başka bir ayakkabıcı esnafımız gelecektir, yani bu dükkanlarda yalnızca ayakkabıcı esnafımız faaliyet gösterecektir. Bu gelişmenin Sobacılar Çarşımıza ve çevresine de hareketlilik kazandıracağına inanıyorum. Her zaman esnaf ve sanatkarlarımızın yanında yer alan Esnaf Dostu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e bir kez daha teşekkür ediyor, hepinize yeni dükkanlarınızda bol kazançlar diliyorum.” dedi.

 

Bu haber 5244 kere görüntülenmiştir.
Aug 3 2018 12:00AM