AESOB 2018 Yılı Oda Genel Sekreterleri Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 2018 yılı Oda Genel Sekreterleri Eğitim, Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısının ilki AESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

AESOB 2018 yılı Oda Genel Sekreterleri Eğitim, Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin konuşmalarının ardından Birlik Genel Sekreteri, Sicil Müdürü ve Muhasebe Müdürünün bilgilendirme sunumları ve NLP Uzmanı Kadimsu Ebru Temel’in Kişisel Gelişim, Müşteri-Esnaf İlişkileri, Genel Sekreter-Esnaf İlişkileri ve Bilinçaltı İletişim konulu eğitim semineriyle gerçekleştirildi.

AESOB Başkanı Dere, “Biz Büyük Bir Aileyiz”

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, “Odalarımızın çok değerli genel sekreterleri, sizler yaklaşık 80 bin esnaf, sanatkarımızın ve ulaşım esnafımızın odaya geldiği zaman ilk karşılaştığı kişilersiniz, sizler bizim adımıza 80 bin esnafı en iyi şekilde karşılayan, işlemlerini gerçekleştiren mesai arkadaşlarımızsınız. Sizlerden özellikle ricam, bugün burada 2018 yılı oda genel sekreterleri eğitim, değerlendirme ve bilgilendirme toplantımızda, Ticaret Bakanlığımız, Konfederasyonumuz ve Birliğimizden Odalarımıza gelen genelgeler doğrultusunda ve 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu çerçevesinde hareket etmeniz ve işlemlerinizi yürütmeniz. Özellikle biz seçilmişler eksik ve hatalı bir işlem yapıyorsak da, aldığınız bu eğitimlerle bizleri doğruya yönlendirmelisiniz, bu nedenle eğitim ve değerlendirme toplantıları oldukça önemli.” dedi.

İlerleyen zamanlarda yeniden eğitim ve değerlendirme toplantısı düzenleyeceklerini aktaran Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, “Sizlerle beraber önümüzdeki aylarda farklı bir ortamda farklı bir mekanda değişik konu ve eğitimcilerle yine bir araya geleceğiz. Bugün bizleri kırmayıp buraya gelen tüm genel sekreterlerimize teşekkür ediyorum. Birazdan NLP Uzmanımız Kadimsu Ebru Temel Kişisel Gelişim, Müşteri-Esnaf İlişkileri, Genel Sekreter-Esnaf İlişkileri ve Bilinçaltı İletişim konularında eğitim verecek. Yine Genel Sekreterimiz, Sicil Müdürümüz ve Muhasebe Müdürümüz yeni yönetmelik, genelge ve gelişmeler hakkında, ESBİS ve NACE kodlamalarıyla ilgili bilgi aktaracak. Burada zaman sınırlamanızda yok, aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz, bizler de üzerimize düşen her şeyi yapmak için gayret göstereceğiz. Ayrıca, burada Birlik ve Oda ayrımı diye bir şey söz konusu olamaz, bizler Güçlü Esnaf Güçlü Güçlü Oda Güçlü Birlik ilkesiyle bir ve beraberiz, büyük bir aileyiz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

AESOB Genel Sekreteri, Sicil Müdürü ve Muhasebe Müdürünün bilgilendirme sunumları yaptıkları toplantıda, Oda Genel Sekreterlerinin soruları cevaplandırılarak, esnaf ve sanatkarların odalara yönelik talepleri de değerlendirildi. Eğitim ve değerlendirme toplantılarının oldukça faydalı olduğunu belirten Oda Genel Sekreterleri daha sonra NLP Uzmanı Kadimsu Ebru Temel’in Kişisel Gelişim, Müşteri-Esnaf İlişkileri, Genel Sekreter-Esnaf İlişkileri, Bilinçaltı İletişimi konularındaki eğitim seminerine katıldı. İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilen eğitim seminerinde Oda Genel Sekreterleri uygulamalı olarak iletişim eğitimi aldı. Genel Sekreter ve esnaf iletişiminin örnek olaylar ve canlandırmalar üzerinden anlatıldığı seminerde NLP Uzmanı Kadimsu Ebru Temel, Oda Genel Sekreterlerinin öğrenmeye oldukça hevesli olduklarını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.     

 

Bu haber 5239 kere görüntülenmiştir.
Aug 3 2018 12:00AM