Çiçekleri Soldurmayalım Projesi Mesleki Eğitim Kursları Açıldı

Antalya Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Çiçekleri Soldurmayalım Projesi Mesleki Eğitim Kurslarının açılışını gerçekleştirerek eğitim merkezinde incelemelerde bulundu.

Çiçekleri Soldurmayalım Projesi Mesleki Eğitim Kursları Açılış Töreni, Antalya Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, Başsavcı Vekili Mehmet Karakaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Gürcan, İş Kurumu İl Müdürü Veli Tekkanat, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere, Oda Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve kursiyerlerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Dezavantajlı gençlere meslek edindirme ve sonrasında işe yerleştirilmeleriyle ilgili Çiçekleri Soldurmayalım Projesi Mesleki Eğitim Kursları açılış töreninde konuşmalarını gerçekleştiren AESOB Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere, AESOB olarak sosyal sorumluluk projelerine özel ilgi gösterdiklerini vurgulayarak, “Bugün, Çiçekleri Soldurmayalım Projesi kapsamında toplumumuzun en kıymetli hazinesi olan evlatlarımız için buradayız. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak sosyal sorumluluk projelerini her zaman destekliyor ve bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İlimizde diğer çocuklarımıza oranla özel desteğe ihtiyacı olan bu yavrularımıza mesleki beceri ve iş imkanı sağlamak amacıyla ortaklaşa düzenlediğimiz bu projenin başarıyla devam etmesinin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Antalyamızın en büyük sivil toplum kuruluşu olarak bu evlatlarımıza mesleki nitelik kazandırmak amacıyla tahsis ettiğimiz eğitim merkezinde aşçı yardımcısı, pasta yapımı ve sunumu, saça kalıcı ve geçici şekil verme ve ev tipi klima sistemleri mesleklerinde 80 yavrumuza mesleki eğitimler verilerek, çocuklarımızın Antalyamızda birer çiçek gibi açmalarını hedefliyoruz.” dedi.

Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, dezavantajı gençlere yönelik gerçekleştirilen Çiçekleri Soldurmayalım Projesi’nin meyvelerini vermeye başladığını aktararak, “Bizler, suçlu çocuk yoktur, suça itilmiş çocuk vardır düşüncesindeyiz. Çiçekleri Soldurmayalım Projesiyle de amacımız, çocuklarımızı suç ve suç unsurlarından uzak tutmak, zararlı alışkanlıklardan korumak, sosyalleşmelerinin önünü açmak ve kişisel gelişimlerine destek olmaktır. Bu proje kapsamında, çocuklarımızın mesleki eğitim kazanarak çalışma hayatına daha güçlü bir şekilde gireceklerine inanıyoruz. Bu kurslar sayesinde verilen eğitimlerin oldukça faydalı olduğunu düşünüyoruz. Meyvelerini vermeye başlayan Çiçekleri Soldurmayalım Projesi’nin yeni döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.          

Çiçekleri Soldurmayalım Projesi Mesleki Eğitim Kursları açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra, mesleki eğitim kursları devam eden ve pastacılık eğitimi alan gençler kendi yaptıkları pastaları protokole ikram etti.

 

 

Bu haber 5100 kere görüntülenmiştir.
Nov 30 2018 12:00AM