AESOB Genel Sekreterler Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Oda Genel Sekreterleri Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Kemer’de gerçekleştirildi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Oda Genel Sekreterleri Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere’nin konuşmalarının ardından Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Ergün Ege, Ticaret Uzmanları Serpil Polat Kılıç, Nazan Zer Irak ve TESK Muhasebe Müdürü Soner Bektaş’ın sunumlarıyla gerçekleştirildi. Gün boyu süren ve Esnaf ve Sanatkarlar Bilgi İşlem Sistemi, NACE Kodları, Mevzuat ve Muhasebe konularında bilgilendirmelerin yapıldığı eğitim ve değerlendirme toplantısı Oda Genel Sekreterlerinin sorularıyla devam etti. 

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Biz Büyük Bir Aileyiz”

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere, “Odalarımızın çok değerli genel sekreterleri, sizler yaklaşık 80 bin esnaf ve sanatkarımızın odaya geldiği zaman ilk karşılaştığı kişilersiniz, sizler bizim adımıza 80 bin esnafı en iyi şekilde karşılayan, işlemlerini gerçekleştiren mesai arkadaşlarımızsınız. Sizlerden özellikle ricam, Ticaret Bakanlığımız, Konfederasyonumuz ve Birliğimizden Odalarımıza gelen genelgeler doğrultusunda ve Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu çerçevesinde hareket etmeniz ve işlemlerinizi buna göre yürütmeniz. Başkanlar olarak bizler eksik veya hatalı bir işlem yapıyorsak da, aldığınız bu eğitimlerle bizleri uyarmanız gerekli, bu nedenle eğitim ve değerlendirme toplantılarını oldukça önemsiyorum. Ayrıca toplantı dışında da, birbirinizle kaynaştığınızı ve çeşitli konular üzerinde görüş alışverişinde bulunduğunuzu görüyorum. Kendi aranızda gerçekleştirdiğiniz bu fikir tartışmaları, düzenlediğimiz eğitimlerin amacına ulaştığını gösteriyor.” dedi.

AESOB Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere, “Bugün aramızda çok değerli bir ekip var. Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Şube Müdürümüz Ergün Ege, Ticaret Uzmanlarımız Serpil Polat Kılıç, Nazan Zer Irak ve TESK Muhasebe Müdürümüz Soner Bektaş sizlerin yaşadığı sorun ve sıkıntıları dinlemek ve sorularınızı cevaplandırmak için buradalar. Aklınıza takılan her şeyi rahatlıkla sorabilirsiniz. Gün boyu sürecek bu eğitim toplantımızı karşılıklı konuşarak verimli bir şekilde gerçekleştirelim. Burada zaman sınırlamamız yok, sizler her türlü soruyu sorabilirsiniz, bizler de üzerimize düşen her şeyi yapmak için gayret göstereceğiz. Esnaf ve Sanatkarlar Bilgi İşlem Sistemi, NACE Kodları, Mevzuat ve Muhasebe konularında sunum yapacak eğitimcilerimiz merak ettiğiniz başka konularda da sizlere yardımcı olacaklar. Ben değerli eğitimcilerimize ve tüm genel sekreterlerimize şimdiden teşekkür ediyor, Güçlü Esnaf Güçlü Oda Güçlü Birlik ilkesiyle biriz, beraberiz ve biz büyük bir aileyiz diyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreterler Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Ergün Ege, Ticaret Uzmanları Serpil Polat Kılıç, Nazan Zer Irak ve TESK Muhasebe Müdürü Soner Bektaş’ın sunumlarının ardından soru-cevap bölümüyle devam etti. İnteraktif bir biçimde gerçekleştirilen toplantıda, esnaf ve sanatkarların Odalara yönelik talepleri de dile getirildi.

 

Bu haber 15086 kere görüntülenmiştir.
Jan 7 2019 12:00AM