AESOB’dan Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyareti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 70 Oda Başkanı Antalya Büyükşehir, Kepez, Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Muhittin Böcek, Kepez Belediye Başkanlığına seçilen Av. Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkanlığına seçilen Av. Ümit Uysal ve Konyaaltı Belediye Başkanlığına seçilen Av. Semih Esen’e, AESOB Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 70 Oda Başkanıyla birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi.

İlk ziyareti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e gerçekleştiren AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Büyükşehir Belediyesi ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını belirtirken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de AESOB ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.

70 Oda Başkanıyla birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile bir araya gelen AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Seçim kampanyanız boyunca ‘Biz birlikte varız, birlikte yaparız’ dediniz. Esnaf ve sanatkarlar olarak bizler de sizinle beraber her türlü işbirliğine hazırız.” dedi.

“Esnaf teşkilatımız sizinle gurur duyuyor”

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Konyaaltı Belediye Başkanlığı sürecinde de her zaman esnaf ile iç içe ve çözüm odaklı olduğunu aktararak, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar 80 bin 539 esnafımızla meseleleri çözeceğinize inancımız sonsuz. Çünkü siz el değilsiniz. İçimizden birisiniz. Siz buraya seçilirken biz seçim kampanyanızı takip ettik. Bazı köylere traktörle bazı ilçelere otobüsle, bazı yerlere servisle giderek içimizden biri olduğunuzu ispatladınız. Esnaf teşkilatımız Şoförler Odası’nda görev yapmış biri olarak sizinle gurur duyuyor.” dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e 80 bin 539 esnaf adına “Hayırlı olsun” dileklerini ileten AESOB Başkanı Adlıhan Dere, yeni dönemde başarılar diledi.
“Birlikte yapacağız”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AESOB ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağını belirterek, “Seçim öncesi ne söylediysek bugün de aynısını söylemeye devam ediyoruz. ‘Ben sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız’ dedik. Çalışmalarımızı da bu anlamda yapacağız. Bütün ilçelerimizde toplantı yapacağız. Toplantımızda kaymakamımız olacak, oda başkanlarımız olacak, siyasi partilerin başkanları ve belediye başkanları olacak. Antalya’yı birlikte yöneteceğiz. Esnafımıza, Büyükşehir Belediyemize ne görev düşüyorsa bunu beraber yapacağız. Ben çalışmak için vatandaşımıza söz verdim. Onun için bu görevi aldık. Bu görevi de en iyi şekilde sizlerle birlikte yapacağımıza inanıyorum.” dedi.  

“Kepez, yeni cazibe merkezi”

AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Oda Başkanları Kepez Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Av. Hakan Tütüncü’yü ziyaret ederek, “hayırlı olsun” dileklerini ilettiler. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü’nün her zaman esnafın yararına çalışmalara imza attığını ve Kepez’i cazibe merkezi haline getirdiğini aktararak, “Kepezimize çok şeyler kazandırdınız. Esnafımızla her zaman bir araya geldiniz. Kepez’i Kepez yaptınız, Kepez artık Antalya’nın arka bahçesi değil, en yaşanabilir ilçelerden biri haline getirdiniz. Eskiden Antalya merkeze gidilirdi, şimdi alışveriş için gezmek için Kepez’e gidiliyor. Bugüne kadar Kepezimize, esnaf ve sanatkarlarımıza yapmış olduğunuz tüm katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki dönemde yolunuz bahtınız açık olsun diyorum.” dedi.

“Ekonominin en önemli zinciri esnaflar”

Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü, AESOB Başkanı ve Oda Başkanlarına teşekkür ederek, “Bugüne kadar esnafımız için, hemşerilerimiz için elimizden geleni yapmaya çalıştık, İnşallah önümüzdeki dönemde de hep birlikte bu çalışmalara devam edeceğiz. Siz bir şehri geliştirirseniz esnafa katkı sağlarsanız bu bir çark halinde işlemeye başlar. Ekonomide her şey birbirine bağlı, bu çarkın en önemli zinciri ise esnaflar. Esnaf para kazanacak ki toplum mutlu olsun. Ben sizleri çok önemsiyorum ve benim için Antalya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’dir. Daha beraber çok iş yapacağız İnşalalh.” dedi. 

“Şehrimizin tüm meselelerine sahip çıkıyorsunuz.”

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda yeniden Muratpaşa Belediye Başkanlığına seçilen Av. Ümit Uysal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Oda Başkanları, özellikle ulaşım, turizm ve pazarcı esnafına yönelik yapılan iyileştirmeler dolayısıyla Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal’a teşekkür etti.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Başkan Uysal’ın esnaf teşkilatına çok önem verdiğini belirterek, “Muratpaşa Belediye Başkanımız Av. Ümit Uysal, rahmetli Birlik Başkanımız Abdullah Sevimçok’un vefat etmesinden hemen sonra merhum Başkanımızın ismini Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi olarak yaşattı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Yine Muratpaşa Belediye Başkanımız Av. Ümit Uysal Esnaf Odalar Birliği olarak tüm davetlerimize icabet etti, gerek iftarlarımızda gerek toplantılarımızda bizlerle birlikte oldu. Yine taksici esnafımızla ilgili alınan taksi işgaliye ücretlerinin kaldırılması yönünde bir karar aldı. Bu karar için de bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisi Muratpaşa Belediye Başkanı olarak şehrimizin tüm meselelerine sahip çıkmıştır, Antalyamızı, Muratpaşamızı hem yurtiçi hem de yurtdışı fuarlarda temsil etmiştir. Ben bir kez daha şehrimize ve esnafımıza sağladığı tüm katkılar için teşekkür ediyorum.” dedi.

“Turistin niteliği artarsa esnaf da kazanır”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal, Esnaf Odalar Birliği’nin siyaset üstü bir oluşum olduğunu ifade ederek, “Esnaf Odalarımız şehrimizdeki genel koordinasyonun bağlayıcı noktalarından biridir. Bizim insanlarımızın değerleri arasında bir fark yoktur. Değerlerimiz muntazamdır ve bir arada yaşama kültürümüz çok eskilere dayanır. Hepimizin siyasi fikri farklı olabilir ama hedeflerimiz ortaktır. Önümüzdeki dönem turizme ve Antalyamızın tanıtımına daha çok önem vermek istiyoruz. Eğer şehrimize gelen turistin niteliğini artırabilirsek, bundan esnafımız da çok kazançlı çıkacaktır. Turizmi sadece deniz, kum olarak görmemeliyiz, o turisti çarşıya da getirmeli, esnafımızdan alışveriş yapmasını sağlamalıyız.” dedi. 

AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Oda Başkanları son ziyaretlerini Konyaaltı Belediye Başkanlığına seçilen Av. Semih Esen’e gerçekleştirdiler. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Konyaaltı Belediye Başkanı Av. Semih Esen’in İl Başkanlığı döneminde de esnaf ve sanatkarları önemsediğini belirterek, “Konyaaltı ilçemizin arkası dağ önü deniz, dolayısıyla bir yanında kış turizmi bir tarafında yaz turizmi yapılan en güzel ilçelerimizden biri. Bugün Başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk, İnşallah önümüzdeki günlerde Birliğimizde, esnaf soframızda da tekrar bir araya geleceğiz. Başkanım biz şehrimiz, esnafımız için her türlü iş birliğine varız. Zaten birbirimizi tanıyoruz, sizlere güvencimiz tam.” dedi.

“Devri sabık yaratmamalıyız”

Konyaaltı Belediye Başkanı Av. Semih Esen, şimdi siyasetin hizmet tarafında olduklarını belirterek, “Artık hizmet zamanı. Hiç kimse devri sabık yaratmamalı. Herkes seçmenin verdiği mesajı iyi almalı ve halkımıza en iyi hizmeti nasıl ulaştırırız hesabını yapmalı. Bizler hepimiz aynı hamurdan yapılmışız. Sadece farklı yollarda mücadele ediyoruz. Bizden yana hepiniz müsterih olun. Konyaaltımız için ve esnafımız için daha iyi ne yapabiliriz aşamasında hep birlikte olacağız. Halkımızın bizlere vermiş olduğu bu görevleri layıkıyla yerine getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

 

Bu haber 13774 kere görüntülenmiştir.
Apr 18 2019 12:00AM