AESOB Başkanı Adlıhan Dere’den 23 Nisan Mesajı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında milli iradenin, Cumhuriyetin ve demokrasinin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yılına erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Çocuklarımıza armağan edilen tek bayram olma özelliğine sahip 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm çocuklarımıza kutlu olsun.” dedi.  

Esnaf ve sanatkarlar özelinde Ahilik Kültürü ne anlam ifade ediyorsa çocukların eğitim ve yetiştirilmesinde 23 Nisan ruhunun da aynı anlama geldiğini aktaran AESOB Başkanı Adlıhan Dere şunları kaydetti:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olması niteliğiyle dünya çocukları arasında barış ve kardeşliğin gelişmesinde oldukça önemli bir adımdır. 23 Nisan, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı diğer bir taraftan da geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verilen değerin kanıtı niteliğinde milletimiz için oldukça önemli bir dönüm noktasıdır. Bugün, Türk milletinin milli kararlarını vermeye başladığı, bağımsızlığımızın sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümüne erişmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Bu vesileyle, Antalya esnaf ve sanatkarlarımız adına çocuklarımıza bu bayramı armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

 

Bu haber 11907 kere görüntülenmiştir.
Apr 23 2019 12:00AM