AESOB’da Mesleki Eğitimin Önemi Konuşuldu

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ilçe ziyaretleri sonrasındaki ilk ziyaretini Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne gerçekleştirdi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Birlik şeref defterini imzalayan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’e, esnaf ve sanatkarlara gösterdiği yakın ilgilerinden dolayı plaket takdim ederek teşekkürlerini iletti.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in ilçe ziyaretlerini tamamladıktan sonra ilk resmi ziyaretini Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne gerçekleştirmesinin esnaf ve sanatkarlara verilen değerin bir göstergesi olduğunu belirtti. Esnaf ve sanatkarların Pandemi sürecinde yaşadıkları sorunları dile getiren AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Antalya İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Er, ilçe ziyaretlerinin hemen sonrasında ilk ziyaretini Birliğimize gerçekleştirerek bizleri gururlandırmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün esnaf ve sanatkarımıza verdiği desteği ve özel ilgiyi göstermiştir. Bugün, eğitim alanına yönelik faaliyet gösteren Kantinci, Servisçi, Kırtasiyeci, Okul Formacı esnaflarımızın Başkanları burada. Pandemi başladığından bu yana en çok etkilenen esnaf ve sanatkarlarımızın arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü yakından ilgilendiren esnaflarımız yer alıyor. Bildiğiniz gibi, kantinlerimiz 19 Ekim’e kadar hiçbir iş yapamadılar, servisçi esnafımız 6, 7 ay kontak açamadılar. Kırtasiyecilerimiz, okul formacı esnafımız yeni eğitim-öğretim yılına yönelik hazırlık yaptılar ancak herhangi bir satış yapamadılar. Esnafımız bu süreçte çok zor bir dönem geçirdi. Oda Başkanlarımız zaten burada, sizlere esnafımızın sorunlarını aktaracaklar. İlerleyen günlerde daha geniş katılımlı gerçekleştireceğimiz toplantılarda esnafımızın sıkıntılarını detaylı bir şekilde konuşacağız, çözüm önerileri arayacağız. Bugün bizleri ziyaret ederek esnafımıza vermiş olduğunuz özel değer için bir kez daha teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Şu anda Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde olmaktan oldukça memnunum. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüm döneminde Adlıhan Başkanımız ile birlikte kuvvetli işbirliklerimiz olmuştu, bundan sonra Antalya genelinde de aynı işbirliklerine devam edeceğiz. Milli Eğitim hepimizi ilgilendiren ortak bir konu, hepimizin ortak paydası. Çocuklarımızın, torunlarımızın eğitimleri devam ettiği müddetçe hepimiz Milli Eğitim ile bir iletişim halinde oluyoruz. Şu an Antalya nüfusunun büyük bir bölümüyle iletişim halindeyiz, bu iletişimin en güçlü olduğu ağ da sizlersiniz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak paydaşlarımızla iletişimimiz kuvvetlendirmek amacıyla her türlü işbirliğine açığız. Bizim hedeflerimiz ortak, tek çabamız çocuklarımızın sağlıklı eğitim alabilmesi. Yine mesleki eğitim bizim için çok önemli. Esnaf ve sanatkarlarımız bizler için çok değerli. Özellikle mesleki eğitim anlamında sizler önemli görevler üstleniyorsunuz. Mesleki eğitim, Milli Eğitimin temel yapı taşlarından bir tanesi. Çocuklarımız aldıkları uygulamalı eğitimlerle sektörün ara elaman ihtiyacını karşılıyorlar, istihdama dahil olarak ülkemizin üretim gücüne katkıda bulunuyorlar. Dolayısıyla, hem esnaf kardeşlerimizin hem de bu alanda eğitim alan öğrencilerimizin bizim için ayrı bir önemi var. Eğitim ile ilgili üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız. Bizlerin eğitim aşkı ile sizlerin tecrübesi birleştiğinde başaramayacağımız hiçbir şey yok. Önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğimiz toplantılarla da yine bir araya geleceğiz, istişarelerde bulunacağız. Mesleki eğitimin geliştirilmesi, esnafımızın sıkıntıları ve taleplerini değerlendireceğiz. Ben bir kez daha misafirperverliğiniz için çok teşekkür ediyorum.” dedi.     

 

Bu haber 6625 kere görüntülenmiştir.
Nov 11 2020 12:00AM