RESTORAN ve KAFELER DİJİTALLEŞİYOR

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Google desteği ile “RESTORAN ve KAFELER DİJİTALLEŞİYOR” adlı bir proje başlattı.

Başlatılan bu proje ile restoran, kafe - işletme sahiplerinin ve çalışanlarının dijital pazarlama becerilerinin yüz yüze eğitimler, webinarlar ve online eğitimler ile geliştirilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında önümüzdeki iki yıl içerisinde 20 bin restoran ve kafenin dijital güçlendirme eğitimlerinden faydalanması hedefleniyor.

Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi; Giderek dijitalleşen dünyada esnaf ve sanatkarların dijital yeteneklerini artırmak amacıyla yürütülüyor. Yeme ve içme sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara ücretsiz dijital pazarlama eğitimleri verilecek ve bunun yanı sıra sahada gerçekleştirilecek tanıtım ve eğitim çalışmaları ile esnaf ve sanatkarlarımızın teknolojik gelişmeleri yakından takip edip dijital çağa daha kolay adapte olmasını sağlıyor.

Eğitimlerde hedef kitlenin pratik ihtiyaçları gözetilerek dijital pazarlamanın temelleri, Google Benim İşletmem hesabı ve haritalarda lokasyon bazlı pazarlama ipuçları, sosyal medya iletişimi, paket servis tüyoları ve online müşteri ilişkileri gibi temel konular ele alınıyor.  Eğitim içerikleri hedef kitlenin hemen uygulamaya koyabileceği ipuçlarını içererek onların dijital pazarlama ve yeni normalde güçlenmeleri sağlanacak.
Projeden faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız www.esnafakademi.org adresi üzerinden kayıt yaptırıp, ücretsiz eğitimlere katılabilir.