Alanya Esnaf ve Sanatkarlarına Pandemi Ziyareti

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Alanya’da faaliyet gösteren Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı esnaf odalarını ziyaret etti. Alanya Belediye Başkanı ve Oda Başkanları ile birlikte esnaf ve sanatkarları işyerlerinde ziyaret eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, dinamik denetim modeli kapsamındaki gerekli bilgilendirmeleri yaparak hayırlı işler diledi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Alanya esnaf odaları ziyaretleri kapsamında, Alanyaspor Kulübü ve Alanya Kuyumcular, Sarraflar, Gümüşçüler Esnaf Odası Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya Şoförler Nakliyeciler Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Recep Çalış, Alanya Bakkallar Bayiler Büfeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Velittin Yenialp, Alanya Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Alanya Elektrikçiler ve Elektronikçiler Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanımız İlyas Bayır, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Doğan Bacak, Alanya Otelciler, Pansiyoncular, Lokantacılar, Kafeteryacılar, Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Alanya Mobilyacılar, Doğramacılar ve Hızarcılar Odası Başkanı Hüseyin Alataş, Alanya Metal İşleri Demirciler Oto Elektrikçileri Kaportacılar Oto Tamircileri Esnaf Odası Başkanı Kerim Taş ve Oda Yönetim ile Denetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Esnaf Odalarında Pandemi Değerlendirmesi

Oda çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan AESOB Başkanı Adlıhan Dere,  Oda üyesi esnaf ve sanatkarların 1 Mart kademeli normalleşme sürecindeki genel durumları, Pandemi sürecinde yaşamış oldukları sıkıntılar ile beklentileri hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Pandemi süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Dere, “Değerli Başkanlarım biliyorsunuz biz Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak seçildiğimiz günden bu yana sizlerle istişare etmeye gayret ediyoruz. Bu gaye ile yılda bir sefer Başkanlar Kurulu olarak istişare toplantılarımızı ve değerli yönetim kurulu üyelerimizle birlikte eğitim ve değerlendirme toplantılarımızı gerçekleştiriyorduk. Ancak pandemi nedeniyle İl Hıfzıssıhha kurulu kararları dolayısıyla toplantılarımızı ertelemek durumunda kaldık. Bizzat sizleri, odalarımızı ziyaret ederek isteklerinizi, taleplerinizi dinlemek için bugün buradayım. Sizin ileteceğiniz her türlü taleplerinizi ilgili makamlara iletmek, bu zor günlerde sizlerle beraber olmak için buradayım. Her zaman yanınızdayım, emrinizdeyim, ben sizlerin hak ve menfaatlerini korumak için seçildim. Bu zorlu günleri birlik ve beraberlik içerisinde aşacağız. Bildiğiniz gibi, İçişleri Bakanlığımızdan pandemiyle ilgili olarak gelen genelgeleri oda başkanlarımız üzerinden anlık olarak sizlere bildiriyoruz. İvedilikle alınan kararların oda başkanlarımızdan üyelere duyurmasını rica ediyoruz. Sizlerle bir araya gelemeyince de esnafımızın dertlerini dinleyemiyoruz. Bu nedenle ocak ayından bu yana ilçe ilçe dolaşarak odalarımızı ziyaret ediyoruz. Odalarımızın yönetim ve denetim kurulu üyelerinin sorun ve taleplerini dinliyoruz. Daha sonrasında ise kaymakamlarımızı ve ilçe belediye başkanlarımızı ziyaret ederek odalarımızın istek ve taleplerini aktarıyoruz. İlçe belediye başkanlarımızla birlikte sokağa inerek dinamik denetim modeli kapsamında esnaf ve sanatkarlarımızı işyerlerinde ziyaret ederek gerekli rehberlik ve bilgilendirme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Özellikle maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunuyor, hayırlı işler diliyoruz.” dedi.

Alanya Esnaf ve Sanatkarlarına Ziyaret 

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Esnaf Odaları Başkanları ile birlikte Alanya’da faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları işyerlerinde ziyaret etti. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, 1 Mart kademeli normalleşme süreci itibariyle Antalya’da riski en aza indirmek amacıyla dinamik denetim modeli kapsamındaki gerekli bilgilendirmeleri yaparak esnaf ve sanatkarlara hayırlı işler, bereketli kazançlar diledi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, esnafların sorun ve taleplerini dinleyerek çözümü noktasında değerlendirmelerde bulundular. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Pandeminin sorumlusunun esnaf ve sanatkarlar olmadığını belirterek, “Bugün Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ve Alanya Oda Başkanlarımız ile birlikte Alanya esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz. 1 Mart kademeli normalleşme süreci ve dinamik denetim modeli kapsamında gerekli bilgilendirme ve rehberlik çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Denetimlerimiz kapsamında esnaf ve sanatkarlarımızın Pandemi tedbirlerine tam anlamıyla uyduklarını, dükkanlara girişte dezenfektan ve ateş ölçümü yaptıklarını görüyoruz. Esnafımız Pandeminin başladığı günden bu yana maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaktadır. Esnafımız Pandeminin sorumlusu olarak gösterilmemelidir. Buradan tüm hemşerilerimize hijyen kurallarına uymalarını özellikle rica ediyoruz. Kısıtlamaların yeniden gelmemesi için hep birlikte mücadele etmeliyiz.” dedi.   

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Covid-19 sürecinde faaliyetlerinde aksamalar yaşayan esnaflara birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin aşılacağını, tedbirli ve özverili davranmaya devam edildiği sürece bu küresel felaketin kısa sürede sona ereceğine inandığını belirterek, “Tüm dünya çok zor bir sınavdan geçiyor. Memleketimiz bu süreci çok başarılı bir şekilde geçiriyor. Ancak son dönemde vaka sayılarında da artış var. Antalya ve Alanya bazında bu yükselişe ‘Dur’ demek adına vatandaşlarımızdan ricamız daha çok gayret sarf edelim. Tedbiri asla elden bırakmayalım. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami dikkat gösterelim. Sevdiklerimizin güvenliğini riske atmayalım.” dedi.