Vali Ersin Yazıcı ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere Eski Sanayi Sitesini Ziyaret Etti

Vali Ersin Yazıcı ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Eski Sanayi Sitesini ziyaret ederek site esnafıyla bir araya geldi. Her hafta esnafı ziyaret edip sıkıntılarını ve sorunlarını dinlemeye çalıştığını belirten Vali Yazıcı, şehrin ekonomisine büyük katkı sunan esnafların daima yanında olduğunu dile getirdi.

Antalya’nın önemli sanayi sitelerinden biri olan Eski Sanayi Sitesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, çalışanlarla sohbet edip üretim faaliyetleri, sektörün sorunları, pandeminin sektörler üzerinde etkisi ve ürünler hakkında bilgi aldı. Ziyarette Vali Ersin Yazıcı’ya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan va AESOB Başkan Adlıhan Dere eşlik etti. Vali Yazıcı Eski Sanayi Sitesindeki temaslarında sırasıyla; Antalya Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı İbrahim Kılıç’ın Gözde Mobilya dükkanını, AESOB Başkan Vekili ve Antalya Motosiklet, Bisiklet Oto Lastik Tamircileri ve Oto Yıkamacıları Odası Başkanı Bayram Dal’ın Akdeniz Lastik dükkanını ve Antalya Oto Kaportacılar, Oto Boyacılar, Oto Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ali Kaya’nın Kaya Oto Servis dükkanını ziyaret etti.

Otomotiv, mobilya ve tekstil ürünlerine yönelik hizmet sunan firmaları ziyaret eden Vali Yazıcı, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi. Her zaman esnafın yanında olduğunu belirten Vali Yazıcı, sorun ve taleplerin çözümü noktasında çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Vali Yazıcı; “Esnafımız bizler için çok değerli. Bu pandemi sürecinde en büyük sıkıntıyı esnaflarımız yaşadı. Her hafta esnaflarımızı ziyaret edip sorunlarını ve sıkıntılarını yerinde incelemeye çalışıyorum. Bundan sonrada her hafta esnafımızın yanında olmaya, sorunlarını yerinde görüp çözüm üretmeye çalışacağım.” dedi.

Son ziyaretini Eski Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Özler Tekstil Ticaret Sanayi Firmasına yapan Vali Yazıcı, firma sahibi Çetin Özler’den bilgi aldı. Eski Sanayi Sitesindeki çalışanlarla sohbetin ardından Vali Yazıcı esnaflara hayırlı ve bol kazançlı günler dileyerek siteden ayrıldı.