BAŞKANLAR KURULU İLE GENEL SEKRETERLER EĞİTİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AESOB 2021 BAŞKANLAR KURULU İLE GENEL SEKRETERLER EĞİTİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 2021 Yılı Başkanlar Kurulu Toplantısı; AESOB Başkanı Adlıhan Dere başkanlığında düzenlenen, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürü Ergün Ege, Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan ve Oda Başkanlarının katılımıyla birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirildi. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği adına Başkan Adlıhan Dere, Başkanlar Kurulu Toplantısının ardından Oda Genel Sekreterlerine yönelik eğitim ve değerlendirme toplantısı düzenledi.

Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda “Güçlü Esnaf, Güçlü Oda Ve Güçlü Birlik” Mesajı

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, esnaf ve sanatkarların sorunlarını çözmek, hak ve menfaatlerini korumak amacıyla son Başkanlar Kurulu Toplantısı’ndan bu zamana kadar yapılan tüm hizmetleri, her türlü çalışmaları ve projeleri içeren kurumsal şeffaflık anlayışıyla hazırlanan faaliyet raporunu tüm katılımcılara sundu. Başkanlar Kurulu Toplantısında birlik ve beraberlik mesajı veren Adlıhan Dere, “Koronavirüs salgını nedeniyle Başkanlar Kurulu Toplantımızı bir türlü gerçekleştirememiştik. Yaklaşık 2 yıl süren bir aradan sonra tekrardan bir aradayız. Bu pandemi sürecinde Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı olarak elimi taşın altına koydum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm yetkililerden esnafımız için her şeyi istedim. Sağ olsunlar devletimizde elinden geleni yapmaya çalıştı, desteklerini esirgemediler. Pandemi süresince başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin Erkan ve TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e esnaf ve sanatkarlarımızın yaşadığı sıkıntıları birebir ilk ağızdan aktarma fırsatını bulduk. Esnafımızın talep ve isteklerinin Ankara’ya taşınması konusunda büyük emekler verdik. Esnaf ve sanatkarlarımız için devletimizin sağladığı hibeler ve destekler konusunda Birliğimizin önemli katkıları oldu. Yayımlanan Genelgeleri, Hıfzıssıhha Kurul Kararlarını, sizleri ilgilendiren her türlü gelişmeleri anında yapabildiğimiz en üst seviyede sizlerle paylaştık. Pandemi nedeniyle zor şartlar altında çalıştık fakat engel tanımadık. Bu iki yıllık süreçte sizlerle mümkün olduğunca bir araya geldik, tüm odalarımız ile irtibat sağladık. Tüm oda başkanlarımızla birlikte uyumlu bir çalışma içerisinde olduk.  Hep birlikte esnaf ve sanatkarlarımız için çalışıp çabaladık alın teri döktük. Pandemi bizde engel olamadı. Bu zorlu süreçte bile Kemer’den Kaş’a, Serik’ten Gazipaşa’ya Antalya’nın bir ucundan diğer ucuna odalarımızı ziyaret ettik. Esnaf ziyaretlerimize de ara vermeden devam ettik. Bu süreçte planlı, programlı ve ilkeli bir şekilde çalışarak, bir araya geldiğimiz ortak amaç ve ideallerimiz doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürdük. Birlik ve beraberlik bilinci ile her daim; “Güçlü Esnaf, Güçlü Oda, Güçlü Birlik” anlayışıyla ilerleyerek çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Gün Birlik olma günüdür; ekmeğini aşını, alın teri ile kazanan tüm esnaflarımızın hak ve menfaatlerini korumak amacıyla her zaman var gücümüzle çalışacağız. Hepimize kazasız belasız bir genel kurul dönemi diliyorum.” Dedi ve Oda Başkanlarına bu 2 yıllık süreç içerisinde yapılan tüm faaliyetleri anlattı. Başkan Dere, Genel kurul seçimlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için bilgilendirme yaptı. Göreve geldiği günden bu yana ilk gün ki azim ve inanç ile devam ettirdiği esnafa yönelik hizmet ve çalışmalarına bundan sonra da bütün hızıyla sürdüreceğini belirtti.  

Hizmet İçi Eğitim İle AESOB’da Kalite Artıyor

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği adına Başkan Adlıhan Dere, Başkanlar Kurulu Toplantısının ardından Oda Genel Sekreterlerine yönelik eğitim ve değerlendirme toplantısı düzenledi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere başkanlığında gerçekleştirilen Oda Genel Sekreterleri Eğitim ve Değerlendirme Toplantısına Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürü Ergün Ege, Antalya Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Muhasebe Müdürü Soner Bektaş, Kemer Esnaf Odası Başkanı Bolat Ünsal, Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Tıraş, Kişisel Gelişim Uzmanı Filiz Dönmez Gökkaya ve Oda Genel Sekreterleri katıldı.

Oda Genel Sekreterleri Eğitim ve Değerlendirme Toplantısında, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ESBİS Şube Müdürü Ergün Ege, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Muhasebe Müdürü Soner Bektaş ve Kişisel Gelişim Uzmanı Filiz Dönmez Gökkaya, Oda Genel Sekreterlerine mevzuat, muhasebe, stres yönetimi, etkili iletişim ve daha birçok konu hakkında hizmet içi eğitim verdi. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bu hizmet içi eğitimler ile Antalya’ya, esnaf ve sanatkarlara daha iyi hizmet verebilmeyi amaçlıyor.

Genel sekreterlerin, esnaf odalarının idari ve hukuksal yönden işleyişinde çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen AESOB Başkanı Adlıhan Dere konuşmasında Oda Genel Sekreterlerine hitaben; “Oda başkanlarımızın ve yönetim kurullarının görevlerini yapmalarında onlara yön veren rehber olan ışık tutan bir göreve sahip olduğunuzu belirtmek isterim. Bu değerli görevinizi yerine getirirken de her türlü bilgi ve donanıma sahip olmanızda büyük önem arz etmektedir. Kanunları, yönetmelikleri bilmeniz gönderilen genelgeleri inceleyerek gereğini yapmanız gerekmektedir. Odalarımızın hizmet kalitesinin artması birinci önceliğiniz olmalı, eğitim konusunda kendinizi geliştirerek gerekli bilgi, birikime sahip olmalısınız. İşte bizlerde bu anlayıştan yola çıkarak eğitimleriniz için her türlü gayreti göstermekteyiz. Genel Sekreterler seminerlerine ne kadar önem verdiğimi hepiniz biliyorsunuz. Bildiğiniz üzere yasa gereği genel sekreterler eğitim ve değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Daha öncelerde de söylediğim gibi esnaf ve sanatkârımıza en iyi hizmeti verebilmenin birinci yolu oda başkanları, genel sekreterler ve çalışanların sürekli eğitim almasından geçmektedir. Bugün alacağınız eğitimde bu amaca hizmet edecektir.” İfadelerine yer verdi.