AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN ANTALYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ'NE ZİYARET

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ MUSTAFA KÖSE VE KEMAL ÇELİK
ANTALYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

AKPARTİ Antalya Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Köse ile AKPARTİ Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile görüştü.

AHENK Projesi kapsamında Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber gerçekleştirmiş olduğu Ahilik Cömertlik ve Dürüstlük konulu Ulusal Liseler Arası Resim Yarışmasının Sergisini inceleyen Akparti Milletvekilleri, ziyaret esnasında AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile beraber esnaf ve sanatkarların genel durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Esnaf Her Zaman Tevazu Gösterip Güler Yüzlü, Hoşgörülü Olmuştur.

Akparti Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Köse, AESOB Başkanı Adlıhan Dere hakkındaki düşüncelerini; “Evet bugün Antalya Esnaf Odalar Birliği’ndeyiz. Her zaman söylediğim gibi her ziyarete geldiğimizde bizleri güler yüzle karşılayan toplum kesimimiz esnafımız var. Esnaflarımızın böyle bir kültürü ahlakı var, ne kadar sıkıntı içerinde olursa olsun her zaman tevazu gösterip güler yüzlü, hoşgörülü olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettim hep ifade ediyorum ki Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği esnafımızın evidir. Ve gerçekten Adlıhan Dere Başkanımız esnafımızın hamisi konumundadır. Kendisi yönetim kurulu ile beraber esnaf için gece gündüz çalışmalarına devam etmektedir. Esnafın nerede bir derdi var nerede başı sıkışmışsa Adlıhan Başkanımızı orada görüyoruz. Esnafın problemlerine anında müdahale ederek hemen bizlere iletir ve çözüm bulmak adına ne gerekiyorsa yapar. Partiler üstü olarak herkes ile iletişim içindedir. Belediyeler ile hükümet ile ve her türlü yetkili merciler ile bağlantılarını sıkı tutarak işlerini takip eder, müdahalelerini gerçekleştirir. Kendisi çok çalışkan bir irade ortaya koyuyor ve başarılı bir yönetim sergiliyor. Esnafın iyi gününde, kötü gününde, düğününde cenazesinde hep yanında oluyor. Bu bakımdan Adlıhan Dere Başkanımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Hepimiz esnafımızın kazancının artması temennisi ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çünkü esnafımız ülkemizin temel dayanağı olarak çimentosu konumundadır. Esnaf olmazsa üretim olmaz, ticaret olmaz. Dolayısıyla esnafımızın güçlenmesi bizim için çok önemli. Bu noktada başta Başkan Adlıhan Dere olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca bugünkü misafirperverlikleri, ilgi ve alakalarından dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.” Kelimeleriyle ifade etti.

Antalya Esnafı Farklı Bir Konumda Ülkemiz İçin Çok Önemli Bir Rol Oynuyor.

Akparti Milletvekili Kemal Çelik ise; “Bugün Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ve Birlik Başkanımız eski dostumuz yakın arkadaşımız Sayın Adlıhan Dere’yi ziyaret etmekten mutluluk duyuyoruz. Antalya’mız hem tarımın hem de turizmin başkenti olduğundan yerel esnafımız üretimde, tedarik ve dağıtım aşamasında ülkemiz için çok önemli bir rol oynuyor. Ülkemizin, Antalya’mızın, tarımın ve turizmin gelişmesine çok büyük katkılar sağlıyor. Bu sebeple Antalya esnafımız Türkiye genelinde farklı bir konumdadır. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Adlıhan Dere de hem hükümetimizle hem de vatandaşlarımızla iyi bir diyalog kurup, Antalya’nın menfaatine ilişkiler oluşturuyor. Pandemi sürecinde de Antalya’mız üretmeye devam etti, tedarik zincirlerini aksatmadı ve tüm dünyaya ihracat yaptı. Pandemi döneminde esnafımız ekonomi açısından kilit rol oynadı. Hükümetimizde yüksek miktarda kredi ve hibe destekleri vererek esnafımızı mağdur etmedi. Dünya genelinde oluşan bu kriz sürecini ülkemizin en iyi şekilde atlatmasını sağladı. Bizler esnaf ve sanatkarlarımızın taleplerine her zaman değer veriyoruz. Pandemide de hep beraber el ele vererek durmadan çalıştık.  Esnaf temsilcilerimiz Birlik Başkanımız ve Oda Başkanlarımız ile birlikte birçok toplantılar yaptık. Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanı Yardımcımıza, Ticaret Bakanımıza ve diğer Bakanlarımıza esnafın talep ve isteklerini aktardık.  Bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. AESOB Başkanımız Adlıhan Dere’nin üst düzey bir organizasyon yeteneği var. Bu sebeple Başkanımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bugünkü misafirperverlikleri içinde Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere; “Akparti Antalya Milletvekilimiz ve  MKYK Üyemiz Sayın Mustafa Köse ile Akparti Antalya Milletvekilimiz Sayın Kemal Çelik’e nazik ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ediyorum. Siz değerli Milletvekillerimizi Birliğimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Vekillerimizin ikisinin de bizlerle ilgili ifade ettikleri bu güzel düşünceleri bizleri gururlandırdı. Bende Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı olarak başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Köse ve Sayın Kemal Çelik’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizleri ziyaret edip, dinlediniz. Ne zaman başımız sıkışsa dara düşsek, ne zaman sizleri arasak çözüm için elinizden gelen her şeyi yaptınız. Pandemi döneminde sizlerin müracaatlarıyla  krediler, hibeler ve sağlanan destekler arttırıldı. Bu zor dönemde sizlere aktardığımız her türlü sorunda, talep ve isteklerimizde daima yanımızda oldunuz. Ayrıca dükkanların açılması, esnafımızın artık para kazanması ile ilgili taleplerimizi Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu arayıp, taleplerimizi ilettiniz. Bu sebeple Türkiye genelinde esnafın yararına alınan her türlü olumlu kararda Antalya’mız öncülük etti. Zincir marketlerin yaratmış olduğu haksız rekabet nedeniyle esnaf ve sanatkarlarımızın mağdur olmaması adına her türlü desteği bizlere sağladınız. Esnaflarımızın hak ve menfaatlerini korudunuz. Esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olarak bugüne kadar yapmış ve yapacak olduğunuz desteklerden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum.” Diyerek duygu ve düşüncelerini belirtti.