ANTALYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ’NDE GENEL KURUL HEYECANI TAMAMLANDI

ANTALYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ’NDE
GENEL KURUL HEYECANI TAMAMLANDI

 

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 2022 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantıları 1 Ocak 2022 Tarihinde başlamıştı. Bugün itibari ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı merkezde 37 ve ilçelerde 38 olmak üzere toplamda 75 esnaf odasının
2022 Yılı Olağan Genel Kurul maratonu tamamlamış oldu. Ocak ayında 56, Şubat ayında 15, Mart ayında ise 4 genel kurul toplantısı Antalya esnafına yakışır bir şekilde gerçekleştirildi. Merkezde 9,  ilçelerde 9 olmak üzere toplam 18 Oda Başkanı değişti. 55 Oda Başkanı ise güven tazeledi.   

 

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Birliğe bağlı olağan genel kurul toplantılarının tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz üzere 1 Ocak 2022 Tarihinde başlayan odalarımızın 2022 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantılarını tamamlamış bulunmaktayız. Bütün genel kurullarımızı saygı ve sevgi çerçevesi içinde düzene nizama uygun bir şekilde tamamladık.  Tüm odalarımızın genel kurullarını sevk ve idare etmek üzere gerek şahsım gerekse de birlikte çalıştığım başkan arkadaşlarımla beraber divan başkanı olarak görev yaptım. 2022 Yılı Olağan Genel Kurul maratonunu tatlı bir telaş içerisinde atlattık.  Birliğimize bağlı 75 Odamızın genel kurullarını Birlik ve beraberlik içerisinde, esnaf ve sanatkarlarımızın hür irade, tercih ve teveccühleriyle noktaladık.” Dedi.   

 

Başkan Adlıhan Dere, genel kurul toplantılarında şahit oldukları anlara dair; “Hep beraber yeri geldi heyecanlandık yeri geldi güldük yeri geldi üyelerimizin teşekkürleri ile gururlandık. Başkan adaylarımız yeni dönem hedeflerini anlatırken oda üyelerimiz de beklenti ve önerilerini özgürce ifade etti. Gördük ki esnaf ve sanatkarlarımız kendilerine yakışan bir şekilde sandığa gitti ve en doğal hakları olan oylarını yönetimde görmek istediği kişilere yetki vermek amacıyla kullandı.  Kimi oda başkanlarımız yeniden seçilerek güven tazeledi, kimi oda başkanlarımız yeni seçilen başkana görevini devretti. Kimi oda başkanlarımız ise uzun zaman boyunca esnafa hizmet yolunda çalışmalarını sürdürdü ve artık zamanı geldiğini düşündüğü vakit kendi isteğiyle görevinden ayrıldı. Yeni adayları destekledi, yeni göreve gelenlere bu yol boyunca ışık tutacak deneyimlerini aktardı. Genel kurul öncesi başkan adaylarımızdan bize bir söz vermesini istemiştim. Kim kazanırsa kazansın, kazanan hepimizin başkanı olacak, oda hepimizin odası, esnaf hepimizin esnafı olacak dedik. Sandıktan çıkan irade ne olursa olsun bizim için değerlidir, saygı duyup desteklemek lazım dedik.  Başkan adaylarımız da esnafa hizmet aşkıyla çalışacaklarını, sandık sonucunda tecelli eden iradeye saygı duyacaklarını ve destekleyeceklerine dair birbirlerini kucaklayıp söz verdiler.
Bizlere, esnafımıza ve Antalya’mıza yakışan bir görüntü ortaya serdiler. Bu tutumları sebebiyle tüm başkan ve başkan adaylarımıza tekrardan teşekkür ediyorum.
Fark ettik ki birlik ve beraberlik içinde uzun yollar kat etmişiz ama tabii ki durmak yok daha yapılacak çok işimiz var.” İfadelerine yer verdi.   

2022 Yılı Olağan Genel Kurullarına dair değerlendirmelerde bulunan AESOB Başkanı Adlıhan Dere geleceğe dair temennilerini ise “Bizler Kaş’da Eşen Çayı’ndan Gazipaşa’da Kaledran Çayı’na kadar çoğu odamızın genel kurullarına katılarak heyecanlarına ortak olduk. Bu zamana kadar oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz nasıl canla, başla esnafa hizmet prensibiyle çalıştılarsa yeni seçilen oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz de aynı özveriyi göstererek hizmet bayrağını bir adım daha yukarıya taşıyacaklardır. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olarak bende, her zaman olduğu gibi bundan sonra da oda başkanlarım ile beraber  esnaf ve sanatkarlarımızın geleceği için ve yeni başarılara ulaşmak için var gücümle çalışmaya devam edeceğimin sözünü veriyorum. Yoğun bir katılım ve teveccühle güven tazeleyen ve yeni görev alan başkanlarımızı ve kurul üyelerimizi bir kez daha tebrik ediyor görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum. Genel kurullarımızın esnaf ve sanatkârımıza, ülkemize, Antalya'mıza, teşkilatımıza, odalarımıza ve başkanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılarının artarak devam etmesini Allah’tan niyaz ediyorum.” diyerek dile getirdi.