AESOB'DA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI HEYECANI

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Heyecanı

Antalya’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanmaya başlandı.
Bayram kutlamaları çerçevesinde her yıl olduğu gibi çocuklara temsili olarak makamlar teslim edildi. Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği de bu yıl çocuklara makam devretme geleneğine uyarak, Şehit Gültekin Kubilay Atik İlkokulu öğretmenleri ve öğrencilerini AESOB binasında misafir etti.

 

Başkan Adlıhan Dere Makamını Çocuklara Devretti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında  makamını Şehit Gültekin Kubilay Atik İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Fevzi Tuğra Tutuş’a devretti. Sıcak ve samimi bir ortamda temsili makam devir teslim töreni gerçekleştiren AESOB Başkanı Adlıhan Dere öğrencilerin meslekler ile ilgili sorularını yanıtlayıp, çocukların gelecekteki hedefleri ve hayalleri hakkında sohbet etti. 

Geleceğimizin teminatı ve umut ışığımız çocuklar

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Ülkemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde her yıl çocuklara makamlar devrediliyor. Biliyoruz ki makam ve mevki geçicidir. Oturduğumuz koltuğun aslında bizlere emanet olduğunu unutmadan, bu konumda bulunduğumuz müddet üstlendiğimiz görev ve sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Bu makam bizlere değil, 95 bini aşkın esnaf ve sanatkârlarımıza aittir. Antalya'mıza, esnafımıza ve temsil ettiğimiz kuruma layık olmamız gerektiğini unutmamalıyız. Bu sebeple bizde bu yıl ilk kez makam devir geleneğini Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizde gerçekleştirdik. Çocuklar bizim geleceğimizin teminatıdır.  Çünkü dünya devletleri arasındaki sıralamada yerimizi tayin edecek, bizleri daha ileriye noktaya taşıyacak olan çocuklarımızdır. Onlar bizim dünümüz, bugünümüz ve yarınlarımız… Onlar bizim umut ışığımız. Çocuklarımızı ne kadar iyi eğitir ve donanımlı hale getirirsek, onlara ne kadar çok önem verir,  içlerindeki girişimci ve yaratıcı ruhu desteklersek, ülkemizin geleceği de aydınlanır.  Türkiye'nin geleceğini aydınlatacak yenilikçi fikirler hep bu genç zihinlerden çıkacak ve geleceğe yön verecektir. Onların gelecek için kurdukları senaryoda bir ışıkta biz yakabilir, yollarını aydınlatabilirsek eğer ne mutlu bize… Çocuklarımızı güvenilir yarınlara taşımak bizim en asli görevimiz; Kalbi vatan millet aşkıyla dolu, milli ve manevi değerlerine bağlı, hür düşünebilen, cumhuriyet ve demokrasiyi benimsemiş bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak ise en büyük amacımızdır. Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir ülke bırakmak onları geleceğe hazırlamak ancak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle mümkündür. Bizler çocuklarımızın minik kalplerindeki kocaman sevgiyle hayata sarıldığı gibi sarılabilirsek ve dünyaya onların gözlerinden bakabilirsek onlara daha yaşanabilir daha güzel bir dünya emanet edebiliriz. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak çocuklarımıza ve gençlerimize her zaman çok önem veriyor, sahip oldukları yeteneklere sonsuz inanıyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerine katkıda bulunacak birçok projede yer alıyor, elimizden geldiğince destek oluyoruz.” Dedi.


Başkan Dere’den Anlam Dolu Bayram Mesajı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan AESOB Başkanı Adlıhan Dere; Cumhuriyetin ve demokrasinin temeli, milli iradenin vücut bulmuş hali Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yılına erişmenin gururunu yaşadığını belirtti.  AESOB Başkanı Adlıhan Dere 23 Nisan mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi Türk Milleti için bir dönüm noktası olmuştur. Türk Milleti; egemenliği, istikbali için var gücüyle mücadele etmiş, bu mücadelesini Türkiye Büyük Millet Meclisi ile taçlandırarak, istikbalini tüm dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurduğu bugünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan edişinin üzerinden tam 102 yıl geçti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk hiç bir milletin yapmadığını Türk çocukları için yaptı. Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet etti. Bu anlamda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün geleceğin nesillerine verdiği önemi ifade etmektedir. Dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olması özelliği ile dünya çocukları arasında barış ve kardeşliğin gelişmesine, toplumsal birlik ve beraberliğimizin pekişmesine olanak sağlayacaktır. Böyle anlamlı bir günde bizlere bağımsız bir vatan miras bırakan geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bu güzel bayramı armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.