AESOB Başkanı Adlıhan Dere'den Babalar Günü Mesajı

AESOB Başkanı Adlıhan Dere’den Babalar Günü Mesajı

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere "Bizlere tecrübeleriyle hayatı öğreten; sevgi, şefkat ve merhametiyle bize yol gösteren babalarımız adeta demir attığımız güvenli bir liman, sırtımızı yasladığımız sarsılmaz yıkılmaz koca bir dağdır. Her anımızda yanımızda olan kıymetli babalarımız, karşılaştığımız her zorlukta gölgesine sığındığımız ulu bir çınar ağacı gibi bizleri her türlü kötülükten korur, kollar. Hiçbir karşılık beklemeden varlıklarıyla bize güç verir. Babalarımızdan aldığımız hayat dersleri bizim yaşantımıza ışık tutarak rehberlik eder." Dedi.

Başkan Adlıhan Dere baba olmanın dünyanın en eşsiz en güzel duygusu olduğunu belirterek;
"Annelik ve babalık hayatta önceliklerimizin yerini değiştirir. Evlatlarımız bize Rabbimin birer lütfu hediyesidir. Bizlere bu eşsiz duyguyu tattıran evlatlarımız bizim gözbebeğimiz, kıymetlimizdir.  Yorulmadan, bıkmadan, usanmadan herkesten önce çocuklarımızı düşünürüz. Onları en güzel şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlamak biz ebeveynlerin en büyük sorumluluğudur. Rabbim bu kutsal görevi yerine getirirken bizleri mahcup etmesin, sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirmeyi bizlere nasip etsin. Bizim en önemli gayemiz evlatlarımızın vatanına, milletine, ailesine faydalı olduklarını görebilmektir.” Diye belirtti.

Başkan Adlıhan Dere’den Duygu Yüklü İfadeler

“Baba olmak dünyanın en güzel deneyimi... Ben bu hayatta en çok baba olmayı sevdim...  Bir baba olarak benim en büyük zenginliğim tabii ki evlatlarım. Birbirinden akıllı, kalbi vatan millet aşkıyla dolu; değerlerine bağlı, aklı hür, vicdanı hür iki güzel evlada sahip olmakla gurur duyuyorum. Ne güzel şeydir çocuklarının mutluluğu ve başarısıyla mutlu olmak... Rabbim evlatlarımızı acı ve keder ile sınamasın. Doğru yoldan ayırmasın. Bizlere çocuklarımızın hep mutlu günlerini göstersin İnşallah." sözleriyle duygularını ifade etti.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, "Babalar Günü’nde, özellikle elektronik eşya, ofis malzemeleri, kıyafet, ayakkabı, cüzdan, parfüm vb. hediyelik eşya alışverişlerinizde lütfen yerli esnafımızı tercih edelim. Babalarımızın sevindirmek için alacağımız hediyelikler hem kahraman babalarımızın hem de esnaf ve sanatkarlarımızın yüzünün gülmesine vesile olacaktır." Diyerek Babalar Günü dolayısıyla yapılacak hediyelik alışverişlerinde esnaf ve sanatkarların tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Adlıhan Dere; "Bizlere hayatın anlamını, güçlüklere nasıl başa çıkacağımızı öğreten ailenin koruyucusu kahraman babalarımızın ve baba adaylarının babalar gününü kutluyor, ebediyete irtihal eden tüm babalarımızı rahmetle anıyorum. Sevgi ve Saygılarımla." Dedi.