VALİ ERSİN YAZICI'DAN AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'YE TEBRİK ZİYARETİ

VALİ ERSİN YAZICI'DAN AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'YE
TEBRİK ZİYARETİ

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret ederek yeniden Birlik Başkanı seçilen AESOB Başkanı Adlıhan Dere'yi ve yeni yönetim kurulu üyelerini tebrik edip, görevlerinde başarılar diledi. Antalya'yı el birliğiyle daha güzel günlere taşıyacaklarının altını çizen Vali Yazıcı, "Şunu çok iyi biliyoruz. Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır. Esnafımızın daima yanında ve destekçisiyiz" dedi. Planlanan çalışmalar, turizm sezonu, ekonomik gelişmeler ve esnafın genel durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

'ESNAFIN HAMİSİ, BABASISINIZ'

AESOB Başkanı Adlıhan Dere; yönetim, denetim ve Disiplin kurulu üyeleri ile birlikte Vali Ersin Yazıcı'yı Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde ağırladı. Başkan Dere, Vali Ersin Yazıcı'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek; 2022 yılının Ocak ayında başlayan seçim çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

AESOB Başkanı Dere, "Hep birlikte uyum içerisinde düzene nizama uygun bir seçim gerçekleştirdik. Esnaf dostu bir vali olarak bizleri yalnız bırakmadığınız, her daim esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olduğunuz için çok teşekkür ederim. Göreve geldiğiniz günden bu yana esnaf ve sanatkârımıza destek oldunuz. Esnafın hamisi, babasısınız. Sizin gibi bir Vali ile çalışmaktan onur duyuyoruz. Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar bütün esnafımızı dinlediniz. Bu esnaf arkadaşlarımızı çok mutlu etti" şeklinde konuştu.

‘ANTALYA'MIZA GÜÇ KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Vali Ersin Yazıcı; "Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Benim için görev yaptığım bütün illerde esnafın ayrı bir yeri ve önemi var. Şehrin nabzını en iyi tutan kişilerin esnaf olduğunu düşünüyorum. Esnaflarımızla bir araya geldiğimde hangi bölgemizde nasıl bir sıkıntı var, o bölgemizde neler oluyor en iyi esnaflarımız biliyor. İnsanlar sizden alışveriş yaparken derdini sıkıntısını da paylaşıyor. Pandemi dönemini artık geride bıraktık. Bundan sonra inşallah Antalya için sizlerle birlikte çalışmaya ve Antalya'mıza güç katmaya devam edeceğiz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah utandırmasın." Dedi.

'ŞEHRİN NABZINI ESNAF TUTUYOR’

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ziyareti esnasında her zaman esnafın yanında olduğunu ve esnafın kalkınmasının gerek şehir gerekse ülke ekonomisi için çok önemli olduğuna vurguladı.

AESOB ziyaretinin ardından Vali Yazıcı ve AESOB Başkanı Dere daha sonra Milli Egemenlik Caddesi esnaflarını ziyaret ederek sohbet etti. Esnaf ve sanatkarın sorunlarını, taleplerini dinleyerek esnafın durumunu yerinde gözlemlediler.