SANAYİ SİTESİ ESNAFINA ZİYARET

VALİ ERSİN YAZICI, MİLLETVEKİLİ MUSTAFA KÖSE VE

AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'DEN

SANAYİ ESNAFINA ZİYARET

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere Ahilik Haftası kapsamında Eski Sanayi Sitesi’nde düzenledikleri kahvaltı programında; AESOB Başkan vekilleri Motorsiklet, Bisiklet, Oto Lastik Tamirciler, Oto Yıkamacılar Odası Başkanı Bayram Dal ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Ali Gülaçtı, Oto Tamirciler Odası Başkanı Ünver Dağlar, Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Evyapan, Oto Kaportacılar, Oto Boyacılar, Oto Döşemeciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Kaya, AESOB Yönetim - Denetim Kurulu Üyeleri ve Sanayi esnafı ile bir araya geldi. Eski Sanayi Sitesi esnafının sorun ve taleplerini yerinde dinleyip çözüm önerileri hakkında görüşme gerçekleştirdiler.  

Kahvaltı programının ardından Vali Ersin Yazıcı, Milletvekili Mustafa Köse ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere beraberinde Birlik Yönetim – Denetim Kurulu üyeleri ve Oda Başkanları ile birlikte Antalya’nın önemli istihdam merkezlerinden biri olan Eski Sanayi Sitesi esnaflarını tek tek işyerlerinde ziyaret ederek hayırlı işler, bereketli kazançlar dilediler. Ziyarette sanayi sitesindeki sorunları ve talepleri dinleyen Vali Ersin Yazıcı Eski Sanayi Sitesi’ne yönelik incelemelerde bulundu.

Esnafımızla Hasbihal Etmek, Varsa Sorunlarını Dinlemek İçin Buradayız

Eski Sanayi Sitesi ziyaretinde Vali Ersin Yazıcı’ya Antalya Milletvekili Mustafa Köse ile Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere eşlik etti. Vali Yazıcı; “Şuanda sanayicimizin en büyük problemi ana eleman bulmak. Etkili ve etkin bir mesleki eğitimle ara değil ana eleman yetiştiriyoruz.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı Baba Mesleğinin Anılarını Tazeledi

Vali Ersin Yazıcı’nın esnaf ziyareti esnasında baba mesleği olan oto boyacılık ile ilgili anıları gözünde canlandı. Bir Ota Boyacı esnafına yaptığı dükkan ziyaretinde eline zımparayı alarak o döneme bir anlığına geri dönen Vali Ersin Yazıcı ilkokul ve lise çağlarında babası ile sanayiye gittiğini ve o zamanlarda babasına yardımcı olduğunu belirterek anılarını tazeledi. Her mesleğin her zanaatın kendine has özellikleri ve güzellikleri olduğunu vurguladı.

Bir Esnaf Çocuğu Olarak Sorunların Yerinde Çözülmesi Gerektiğine İnanıyorum

Göreve geldiği günden beri esnafla iletişim hallinde olmaya, sorun ve taleplerini dinlemeye gayret ettiğini söyleyen Vali Yazıcı; “Geçtiğimiz aylarda Akdeniz Sanayi Sitemizde bir ziyarette bulunmuştuk. Bugün de hem esnafımızla bir araya gelmek, Ahilik Haftalarını kutlayıp hasbihal etmek, varsa sorunlarını dinlemek ve çözüme kavuşturmak için buradayız. Ben geldiğimden bu yana sizlerle iletişim halinde olmaya gayret ediyorum. Bundan sonra da devam edeceğim. Sizlerin fikirleri görüşleri benim için önemli. Esnafımızın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Öncelikle esnafımızla böylesine güzel bir buluşmayı organize ettiği için Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere’ye ve sizlere de katıldığınız için teşekkür ediyorum. Sorunların çözümü noktasında şehirdeki her yere temas etmeye çalışıyorum. Vatandaşlarımızla temas halinde olmayı, onları dinleyip ilgilenmeyi seviyorum. Makamda oturmaktansa sorunları yerinde görüp çözüm üretmenin daha etkili olacağını düşünüyor ve bu yönde çalışmalarımı gerçekleştiriyorum. Tabi dairedeyken de sorunlar geliyor. Ancak halkın içinde olmak ve sizlere temas ederek sorunları birebir anlamanın daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bir esnaf çocuğu olarak sorunların yerinde çözülmesi gerektiğine inanıyorum.” Diye konuştu.

Mesleki Eğitimdeki Başarılı Çalışmalar Meyvesini Vermeye Başladı

Son dönemdeki başarılı çalışmaların mesleki eğitimde meyvelerini vermeye başladığına değinen Vali Yazıcı; “Buralar bizim hepimizin. Şehrimizin önemli değeri. Önemli istihdam merkezi. Buralara hep birlikte sahip çıkarak gelişmesi için çalışmalar yapmalıyız. Mesleki eğitimdeki son zamanlarda başarılı çalışmalar meyvesini vermeye başladı. İnşallah daha da iyi olacak. Çünkü Türkiye’nin geleceğini mesleki eğitimde görüyor ve desteklemeye devam ediyoruz. Ülkemize kalifiye eleman yetiştirmek adına mesleki eğitimimizde hep en iyisini yapmak adına çalışıyoruz. Şuanda sanayicimizin en büyük problemi ana eleman bulmak. Etkili ve etkin bir mesleki eğitimle ara değil ana eleman yetiştiriyoruz. Yaptığımız çalışmalarla artık eleman bulmadaki zorluklar kolaylaşıyor. Daha önce görev yaptığım illerde de sanayici esnafımızın problemi çırak bulmaktı. Çoğu sanayi esnafımız benden sonra bu işi devam ettirecek kişi yok diyor. Böyle olmamalı. Buradaki sanayimize ve sanayici esnafımıza ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

“İyi Ki Varsınız, İyi Ki Bizim Valimizsiniz”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ise esnaf ve sanatkârlara verdiği desteklerden dolayı Vali Yazıcı’ya teşekkür ederek; “Esnaf dostu bir Valimiz var. Hiçbir zaman esnafımızı yalnız bırakmadı ve hep yanımızda oldu. Bugün de sabahın erken saatlerinde bizi kırmayarak sorunları ve talepleri dinleyip yerinde çözmek için buraya geldi. Ben tekrardan Sayın Valimize, esnafımıza verdiği desteklerden ve yakın ilgilerinden dolayı bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizim valimizsiniz.” dedi.

Sitedeki firmaların ülkemiz ve şehrimiz ekonomisine, istihdamına ciddi katkı sağladığını ifade eden Vali Ersin Yazıcı sitenin daha da gelişmesi için her türlü çalışmayı yapacaklarını söyledi.

Eski Sanayi Sitesi esnafı Vali Yazıcı’ya, Milletvekili Mustafa Köse’ye ve AESOB Başkanı Adlıhan Dere’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.