AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmemesi, ezanımızın dinmemesi ve bayrağımızın inmemesi için bir an olsun tereddüt etmeden kendilerini siper eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın, esnaf ve sanatkarlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetle birlikte Türk milletinin egemenliğini ve güçlü iradesini vurgulayarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün derin anlamlar içeren sözlerine atıfta bulunduğu mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim En Büyük Eserim’ dediği, gücünü halktan alan ve milli egemenliğe dayanan Cumhuriyetimiz, Atatürk’ün önderliğinde insanüstü bir gayretle, fedakârlıkla ve bağımsızlık mücadelesi ile elde edilen eşsiz bir zaferle kurulmuştur ve kuruluşundan bu yana ülkemiz ve milletimiz çok büyük başarılara imza atmıştır. Büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir.  Türkiye Cumhuriyeti benimsediği evrensel ilkeleri koruyarak Atatürk'ün hedef gösterdiği ‘muasır medeniyetler seviyesine ulaşma’ vizyonuna, her zaman emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

29 Ekim 1923’te, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde destansı bir kurtuluş mücadelesinin ardından çok zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimizi, sonsuza dek yaşatabilmek için her vatandaşımıza büyük bir sorumluluk düşmektedir. Hiç şüphe yok ki, istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi korumak, atalarımızın mirasına sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla milletimizin her ferdi aynı ruh ve kararlılığa sahiptir. Bu bilinç ve kararlılıkla, vatanımızı kutsal bir emanet olarak büyük bir gurur ve onurla korumak için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeye her zaman hazırız. Esnaf ve sanatkarlar olarak da bizler, güçlü bir gelecek için birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışarak, daha çok üreterek ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayarak üzerimize düşen görevi yapıyor ve yapacağız. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.