BAŞKAN MUHİTTİN BÖCEK İLE TOPLANTI

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK VE
AESOB ODA BAŞKANLARI İLE TOPLANTI
 

Başkanlar Buluşması

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve oda başkanları bir araya geldi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin ev sahipliğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in teşrifleriyle bir kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltı programının ardından gerçekleştirilen toplantıya Başkan Muhittin Böcek beraberinde Genel Sekreterleri, ilgili Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile birlikte teşrif etti. Toplantıya Birliğe bağlı Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar Merkez ve İlçelerimizde bulunan toplam 75 Esnaf Odası Başkanı da katılım sağladı.

Esnafın Sorunları Masaya Yatırıldı

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, beraber görev yaptığı oda başkanları ile birlikte toplantıda Başkan Muhittin Böcek’e Antalya esnaf ve sanatkarlarının sorun ve taleplerini aktardı. Ve bu sorunların çözümü noktasında neler yapılabileceğini istişare ettiler. Başkan Böcek, toplantıda dile getirilen sıkıntılarla yakından ilgileneceğini belirterek yetkililere talimatlar verdi. Esnaf camiası adına çok verimli geçen bu toplantıda Başkan Böcek’in esnafın yararına yapmış olduğu birçok yeni faaliyetler konuşuldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından pandemi döneminde esnaf ve sanatkarlara yönelik yapılan destek ve katkılar tekrar gündeme getirilirken; Başkan Muhittin Böcek’in son dönemde su faturalarında yapmış olduğu %60’lık indirim ve ulaşım esnafı için yapılan birçok olumlu çalışma değerlendirildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kendisinin de ulaşım esnaflığından geldiğini hatırlatarak sık sık toplantılar ve çalıştaylar düzenleyerek kenti esnafla birlikte yönetmeye çalıştıklarını her ilçede esnafın sorunlarını çözmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Vatandaşın derdine derman olmaya geldiklerini belirten Başkan Muhittin Böcek Türkiye'nin en ucuz suyunu artık Antalya'nın kullanacağını ifade ederek "Antalya genelinde 5 ton su bir ekmek parası, 5 TL oldu. Esnafımız için ticarethanelerde 10 tona kadar suyun ton fiyatını 23,6 liradan 11 liraya düşürdük. Hayvancılıkla uğraşanlara 50 ton suyu 50 lira yaptık. Öğrencilerimize 5 ton suyu ücretsiz veriyoruz." Dedi.

Esnafımız İle Rekabet İçinde Değiliz

Halk Ekmek ve Halk Et'i kurduğunu anlatan Başkan Böcek, Ant Su Projesi'nin de startını verdiklerini söyledi. Ve bu hizmetleri yaparken asla esnafla rekabet içinde olmadıklarının da altını çizdi.

Su Faturalarında İndirim Kararı Esnafın Yüreğine Su Serpti

Su faturalarındaki %60’lık İndirim Müjdesinin çok önemli bir gelişme olduğunu belirten AESOB Başkanı Adlıhan Dere; “Ticarethanelerde 10 tona kadar suyun fiyatı 23 TL 69 kuruştan 11 TL ye indirildi. Bu indirim müjdesi esnafın yüzünü güldürerek zor zamanında yüreğine su serpti. Örneğin; halı yıkamacı, oto yıkamacı, kuaför, berber, hamam ve pansiyoncu gibi esnaflarımız için bu çok önemli bir gelişme.” Dedi. 

Biz Büyük Bir Ailenin Parçalarıyız

"Pandemide kapanma olduğu dönemde birçok esnafımızın kiralarını almadınız. Bazı vergileri almadınız. Otobüs esnafımıza yakıt desteği sağladınız. Su borcu olan esnafa kesintiye gitmediniz. Akaryakıta gelen zamlar sonrası otobüs, taksi, servisçi esnafımızı enflasyon karşısında ezdirmediniz. Odalarımızın taleplerini yerine getiriyorsunuz. Esnafımızın yararına faaliyetlerde bulunuyorsunuz. Muhittin Başkan içimizden biri. Başkan olmadan önce ulaşım esnafıydı. Esnafın halinden en iyi esnaf anlar. Bir de demek ki şoför de bakkal da büfeci de bir yere gelebiliyor, herkese bunu gösterdiniz. Hepimiz büyük bir ailenin parçasıyız. Aynı yollardan geçtik. Acımız, üzüntümüz, sevinçlerimiz ortak. Bu yüzden olumlu yaklaşıp, çözüm odaklı olmalıyız. Karşılıklı konuşarak her türlü sorunu çözebiliriz." İfadelerine yer verdi.

Başkanımız İçimizden Biri, Esnafın Halini En İyi Esnaf Anlar

Başkan Adlıhan Dere; “Her zaman esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olan ‘İçimizden biri’ Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek başta olmak üzere bizi yalnız bırakmayıp toplantımıza katılım sağlayan Büyükşehir Belediyesi Bürokratlarımıza ve tüm oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Toplantımız esnaflarımıza, sanatkarlarımıza ve tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun.” Diyerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkürlerini iletti ve plaket takdim etti.