AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'DEN YENİ YIL MESAJI

AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE’DEN
2023 YENİ YIL MESAJI

 

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Yılbaşı dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajda yeni yılın herkes için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, “Yeni yılın esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere ülkemiz, milletimiz ve Antalya’mız için sağlıklı, mutlu, huzurlu, hayırlı ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum.” Dedi.

 

2023 Yılında esnaf ve sanatkarlarımızı daha güzel ve umutlu günlerin beklediğini vurgulayan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi Adlıhan Dere yeni yıl mesajında;

 

“Geçtiğimiz yıllarda esnaf ve sanatkarlarımız, ülkemiz ve milletimiz sosyal ve ekonomik alanlar başta olmak üzere birçok zorluğa göğüs gerdi. Koronavirüs salgını, Pandemi dönemi, Rusya – Ukrayna savaşı, göç dalgası ve bunların beraberinde getirdiği tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz ve sağlık alanlarında yaşanan sorunlar, ülkemizde meydana gelen yangın, sel ve deprem gibi afet ve felaketler ile sınandığımız bir sıkıntılı süreçten geçtik. Özellikle güzeller güzeli memleketimiz Antalya’mızda son dönemde yaşanan yangın ve sel felaketleri hepimizi derinden sarstı. Şehrimizin bu zor günlerinde birbirimize destek olmalıyız. Afet bölgelerinde zarar gören esnaf ve sanatkarlarımıza, çiftçilerimize ve tüm vatandaşlarımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afet ve felaketten muhafaza eylesin İnşallah. Allah'ım bir daha böyle kara günler yaşatmasın. Evelallah, devletimizin desteği ve milletimizin güçlü iradesiyle birlikte hep beraber bu sıkıntıları da atlatacağız.
Yeni yıl hepimiz için yeni umutlar vadediyor. İnşallah 2023 Yılı, tüm bu zorlukları geride bıraktığımız ve geleceğe umutla ve daha heyecanlı baktığımız bir yıl olacak. Yeni yılda Türkiye’mizin, Antalya’mızın, esnaf ve sanatkarlarımızın; dayanışma, yüksek refah düzeyi ve daha güçlü bir ekonomiye ulaşacağına inancım tam.” İfadelerine yer verdi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere; “Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak biz büyük bir aileyiz. AESOB çatısı altında yaklaşık 100 bin esnaf ve sanatkarımızla hep birlikte Ahilik kültürünün 700 yıllık geleneğini yaşatmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu zamana kadar ne yaptıysak esnaf ve sanatkarımız için yaptık, Antalya’mız için çabaladık ve hep birlikte başardık. Bu yeni yılda da, bundan sonrası için birlik ve beraberliğimizi daha da sağlamlaştırarak başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere Antalya’mız için, ülkemiz ve milletimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” Diyerek 2023 Yılına yeni proje ve hedeflerle girdiklerini belirtti.

Başkan Adlıhan Dere yılbaşı alışverişlerinde özellikle yerel esnaf ve sanatkarların tercih edilmesi gerektiğine değinerek; “Bu yılbaşında vatandaşlarımız, merdiven altı olarak tabir edilen, ucuz ve kalitesiz yiyecek ve içecekler yerine güvenilir ve kaliteli alışveriş için esnafımızı tercih etmeli. Denetimsiz ve kontrolsüz merdiven altı ürünlerin aksine esnafımız, gerekli denetimleri yapılmış, hijyen kurallarına uygun olarak satışlarını gerçekleştiriyor. Bu sebeple yılbaşında da sebze ve meyve için manav, atıştırmalık alışverişlerinizi büfe, bakkal ve kuruyemişçi, şarküteri ürünleri için kasap, tatlılar için pastaneci, hediyelik ürün alışverişlerinizi ise zücaciyeci ve çiçekçi esnafımızdan yapınız. Yeni yıla girerken vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kepenklerini ardına kadar açan tüm esnaf kardeşlerimize bol kazanç diliyor, alışverişlerini esnaflarımızdan yaparak hem esnafımızın kazanmasına hem de yerli ve milli ekonomimizin gelişmesine vesile olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 2023 yılının esnaf ve sanatkarlarımıza, ülkemize, milletimize, Antalya’mıza, hemşerilerimize ve tüm insanlığa sağlık, mutluluk, huzur, hayır ve bereket getirmesi dileğiyle, yeni yılınızı en içten duygularımla tebrik ediyorum.” Şeklinde konuştu.