AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI

AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin Anneler Günü Mesajı

 

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında depremde hayatını kaybeden ve ahirete irtihal eden annelerimizi rahmet ve minnetle yad ettiğini belirterek başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerimizin ve anne adaylarının bu özel ve anlamlı gününü kutladı.  

 

AESOB Başkanı Adlıhan Dere; “Annelik değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, yeri doldurulamayan dünyadaki en güçlü en yüce duygudur. Toplumun temelini oluşturan ailenin en önemli yapı taşıdır. Güçlü aile bağlarının ve ahlaklı, sevgi dolu bir toplumun oluşmasında annelerimizden aldığımız eğitim ve terbiye oldukça önemlidir. Nasıl ki evlatlarımız bizlerin geleceği ise, geleceğimizi inşa eden de annelerimizdir. Fedakârlık timsali, sevginin merhametin ve şefkatin yegâne kaynağı olan annelerimiz en değerli varlıklarımızdır. Annelerimiz insanlığın en kadim ve ulvi müesseselerinden biri olarak gönlümüzdeki en müstesna yerde taht kurmuştur. Bizim mensubu olduğumuz kültür ve inanca göre annelik en mukaddes değerdir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed SAV. 'Cennet annelerin ayakları altındadır.' hadisi şerifi ile dinimizin annelik makamına verdiği önemi gözler önüne serilmiştir. İslamiyet'te kutsallık atfedilen ve peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olan annelerimiz her zaman her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır. Bizim için anneye saygı göstermek cennetin anahtarıdır. Annelerimiz koşulsuz sevgi, sabır ve fedakarlıklarıyla bizler için bir rehber, bir koruyucu ve bir öğretmendir. Sığındığımız ilk limandır. Yeryüzündeki en kutsal görevi üstlenen annelerimiz hayatımıza ışık tutarak bizlere her zaman yol göstermiştir. İlk kelimelerimize, ilk adımlarımıza en yakından şahit olan, düştüğümüzde elimizi sıkıca tutup kaldıran, hayatta daha sağlam ilerlemeyi bizlere öğreten kıymetli annelerimiz; tebessümlerimizin kaynağı, arkamızdaki en büyük destek, başımızı yasladığımız omuz, hüzünlendiğimizde gözyaşımızı silen el olmuşlardır. Gecesini gündüzüne katarak bizleri bugünlere getiren annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bu yüzden evlatları için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü ve güzel ahlakı öğreten annelerimize hürmet göstermeli, kıymetlerini bilmeliyiz” Dedi.

 

Anneler Günü’ne özel hediyeliklerin temin edilebileceği en doğru adresin yerli esnaflar olduğunu vurgulayan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Gerek tatlı sözlerle gerekse çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizle annelerimizin yüzündeki tebessümün kaynağı olmalıyız. Esnaf ve sanatkarlarımızdan alacağımız her zevke ve bütçeye uygun hediyeliklerle hem annelerimizin gönlünü alabilir hem de esnaflarımızın evlerine ekmek götürmelerine sebep olabiliriz.” Diyerek anneler günü alışverişlerinin esnaftan yapılması çağrısında bulundu.

Başkan Adlıhan Dere anneler günü mesajını; “Bizleri bugünlere getiren, üzerimizden sevgisini, şefkatini hiç eksiltmeyen en değerli varlıklarımız kıymetli annelerimizin ve tüm anne adaylarının Anneler Günü kutlu olsun. Allah onların yokluğunu bizlere göstermesin, başımızdan eksik etmesin. Evlatlarımızı bıkmadan usanmadan yılmadan yıkılmadan hayata hazırlayan bütün annelerimize sonsuz teşekkürler... Fedakâr ve cefakar annelerimizin hürmetle ellerinden öper, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.” Şeklinde sonlandırdı.