15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE’DEN

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümünü kutlayarak; gazilerimize şükranlarını sunduğunu, şehitlerimizi ise rahmet ve minnetle andığını belirtti.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü milli iradenin, birlik ve beraberliğimizin yeniden inşa edildiği kutlu bir zaferin yıl dönümüdür. Bu zafer şehit ve gazilerimizin üstün cesareti, milletimizin büyük fedakârlıklarıyla elde edilmiştir. Şanlı Türk Milleti 15 Temmuz 2016 Tarihinde bir kahramanlık destanı yazarak ülkesine ve devletine bağlılığını, demokrasi ve anayasal düzene olan inancını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğimizi tüm dünyaya haykırarak darbe girişimini etkisiz kılmış, hainleri hüsrana uğratmıştır. O gece darbe girişiminin püskürtülmesiyle Türk milleti, demokrasi adına büyük bir imtihan vermiş, milli iradeye sahip çıkma azmi ve kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Esnaf ve sanatkarlarımız bu süreçte kepenklerini açarak vatandaşımıza moral vermiştir, bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermiştir. Esnaflarımız bu mukaddes topraklarda demokrasi düşmanlarına devletimizi ele geçirme fırsatını o gün vermediği gibi bundan sonra da vermeyecektir. Esnaf ve sanatkarlarımız Ahilik kültüründen gelen anlayışla her zaman olduğu gibi ülkesinin ve devletinin yanında yer alarak ezanımızın dinmemesi, bayrağımızın inmemesi ve vatanımızın bölünmemesi için ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Türkiye Cumhuriyeti işte bu inanç, cesaret ve kararlılıkla demokrasimize ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalacak, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet ve Tek Devlet ilkesi etrafında sımsıkı kenetlenerek hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecek ve sonsuza dek varlığını sürdürecektir.” İfadelerine yer verdi.

 

Başkan Adlıhan Dere: “Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün yıl dönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.