AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'DEN 10 KASIM MESAJI

AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE’DEN

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85’inci vefat yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.

Cumhuriyetimizin 100. Sene-i devriyesini kutladığımız bu yıl 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü bizler için daha büyük bir önem taşıyor.

Çünkü Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim diyerek bizlere emanet ettiği   Cumhuriyetimizin anlam ve önemini bugünlerde daha çok kavrıyor, onun ilke ve inkılaplarından ayrılmadan hep onun izinden ilerliyoruz.  Hayatını ülkesine ve milletine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ne kadar ileri görüşlü ne kadar büyük bir devlet adamı, başarılı bir komutan ve yeri doldurulamayacak bir lider olduğunu bugün bir kez daha iyi anlıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının tarihi 10 Kasım, bizler için bir matem günü olduğu kadar Atatürk’ün fikirlerini ve eserlerini anlamamız, sahip olduğumuz milli ve manevi değerleri hatırlamamız ve sonsuza dek yaşatmamız gereken önemli bir tarihtir.

Bugün bizlere düşen en büyük görev, Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bizlere mirası olan Cumhuriyet’imizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Bizler işte bu bilinç ile Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına layık olmak için daha çok çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk esnaf ve sanatkarları olarak ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı ve müreffeh bir Türkiye konusundaki kararlılığımızı bir kez daha vurguluyor, Büyük Atatürk'ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Bağımsızlık ve kurtuluş mücadelemizin lideri, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir 10 Kasım'da daha rahmet, minnet, saygı ve özlemle anıyoruz.