AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'DEN 23 NİSAN MESAJI

23 NİSAN

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

KUTLU OLSUN

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği AESOB Başkanı Adlıhan Dere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere mesajinda; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 104. Yıldönümüne erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugünün  tarihimizde yeri ve önemi  çok büyük... Türk milletinin milli kararlarını vermeye başladığı bugün bağımsızlığımızın sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasının yanı sıra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ülkemizde ve tüm dünyada kutlanmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünyaya örnek teşkil ederek  çocuklarımıza armağan ettiği ilk ve tek bayram olma özelliğine sahip olan bu kutlu günde dünya çocukları arasında barış ve kardeşliğin gelişmesinde oldukça önemli bir adım atılmıştır. 23 Nisan bizim için bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı tarihi bir gün olmakla beraber diğer taraftan  geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verilen değerin kanıtı niteliğindedir.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Adlıhan Dere; “Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘En büyük eseri’ olarak adlandırdığı Cumhuriyeti siz kıymetli gençlerimize ve çocuklarımıza emanet etti. Bizlerde size canı gönülden inanıyoruz. Biliyoruz ki Atatürk’ün bıraktığı bu emaneti ilelebet yaşatacak, onun izinden giderek devrim ve ilkelerine sımsıkı sahip çıkacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin varlığını her daim sürdürmek hepimizin asli görevidir... Bu uğurda bizlere düşen en büyük sorumluluk ise geleceğimizin teminatı siz kıymetli evlatlarımızı milli ve manevi değerlerimize bağlı nesiller olarak en iyi şekilde yetiştirmek ve ülkemizin yarınlarına hazırlamaktır. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımız uğruna canını siper edip hayatını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum. Çocukların ölmediği, yüzlerinden tebessümün eksik olmadığı bir dünya düzeni hayaliyle Bayramın çocuklarımıza neşe mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyorum.” Dedi.