AESOB VE SGK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

AESOB VE SGK ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
iş birliğinde Sosyal Güvenlik Hizmetleri İş Birliği Protokolü imzalandı.

Protokolü Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği adına Adlıhan Dere, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü adına ise Ali Duru imzaladı.

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde imzalanan protokolde, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcıları, Hüseyin Uğur, Mehmet Fatih Sülümbaz, Mustafa Dağdelen ve Esnaf ve Sanatkârlar Oda başkanları hazır bulundu.

ÖRNEK İŞ BİRLİĞİ

Protokol kapsamında;

??AESOB Hizmet binasında, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nün görevlendireceği personel tarafından her hafta pazartesi ve perşembe günleri olmak üzere uzaktan erişim yetkisiyle sosyal güvenlik alanında rehberlik, bilgilendirme, sosyal güvenlik iş ve işlemlerin yürütülmesi ile ilgili esnaf ve sanatkarlarımıza yerinde hizmet verilecek.

ETKİN, GÜVENLİ DİJİTAL ÇÖZÜMLER ÖNCELİĞİMİZ

Ayrıca, Sosyal Güvenlik kurumu tarafından vatandaşlara sunulan hizmetlerde bürokrasiyi en aza indirmek amacı ile

??e-Devlet

??e-SGK

??Medula

??e-Fatura

??e-Reçete

ve birçok alanda Sosyal Güvenlik Kurumunun online hizmetine hızlı, güvenli ve kolay erişim sağlanması için rehberlik edilecek.

ODAK NOKTAMIZ EMEKLİLERİMİZ

??Öte yandan, 2024 yılı Emekliler Yılı olması münasebetiyle Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği üyelerine ve Antalya'da bulunan emeklilere yönelik sağlanabilecek ayrıcalıklar, fırsat ve indirimler konusunda AESOB üyeleri ile iş birliği birinci faz çalışmaları bu protokol ile başlayarak imza altına alındı.

 

İş Birliği Protokolü imza töreninde konuşan İl Müdürü Duru, “Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 2024 Emekliler Yılı ilan edildi.  Bu kapsamda, kurumumuz adına Antalya’da, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı ile yaptığımız görüşmeleri bugün imzaladığımız bu protokol ile taçlandırdık. Ahiliğin kurucusu Ahi Evran Veli’nin dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkelerine bağlılığa, bu iş birliği anlaşması ile bugün burada bir kez daha şahit olduk.

Biz de İslam ahlakı ve Türk kültürünün sentezi olan ahilik anlayışını sürdüren esnaf ve sanatkarlarımızın daima yanında olacağız. İş birliği protokolümüzün ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini ve tüm esnaf kardeşlerimize bereketli ve bol kazançlar diliyorum.” Dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere de; "Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'miz tarafından düzenlenen bu protokol ile sosyal güvenlik işlemlerinin artık AESOB'da kolaylıkla gerçekleştirebilme fırsatı tanınacak ve böylece AESOB üyelerine, ve Antalyalı emeklilere, esnaf ve sanatkara büyük avantaj sağlanacaktır." Dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere imzalanan bu protokolün esnaf ve sanatkara, emeklilere ve tüm Antalya'ya hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak bu iş birliğinin hayata geçirilmesine destek veren SGK İl Müdürü Ali Duru ve ekibine teşekkürlerini iletti. İl Müdürü Ali Duru ise AESOB Başkanı Adlıhan Dere'ye bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.