AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'DEN BABALAR GÜNÜ MESAJI

AESOB Başkanı Adlıhan Dere’den Babalar Günü Mesajı

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere yayınlamış olduğu babalar günü mesajında; "Aile toplumumuzun en önemli yapı taşıdır. Kan ve can bağının yanı sıra sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma ile birbirine kenetli olmaktır. Türk Milletinin en önemli özelliklerinden biri de gelenek göreneklerine bağlı, güçlü aile yapısına sahip olmasıdır. Bir aileyi ayakta tutan ise ‘Baba’dır. Baba evin direği, ailenin reisi, koruyucusu kollayıcısıdır. Ailesi için her türlü fedakârlığı yapan babalarımıza hak ettikleri değeri sadece bir gün değil her gün hissettirmeliyiz. Babalarımızın sevgisine, şefkatine ve merhametine layık olmaya çalışmalı, onları mutlu etmeliyiz. Babalar gününde babalarımızı unutmayıp onların yüzünde tebessüme neden olabiliriz. Hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran kahraman babalarımızı bu özel günlerinde gururlandırmalıyız.” Açıklamalarına yer verdi.

Babalar Günü için yapılacak alışverişlerde yerli esnaf ve sanatkarın tercih edilmesi tavsiyesinde bulunan AESOB Başkanı Adlıhan Dere; "Babalar Günü’nde, özellikle elektronik eşya, ofis malzemeleri, kıyafet, ayakkabı, cüzdan, parfüm vb. hediyelik eşya alışverişlerinizde lütfen yerli esnafımızı tercih edelim. Babalarımızın sevindirmek için alacağımız hediyelikler hem kahraman babalarımızın hem de esnaf ve sanatkarlarımızın yüzünün gülmesine vesile olacaktır." Dedi.

Başkan Adlıhan Dere baba olmanın ne kadar eşsiz bir deneyim olduğunu belirterek;

Baba olmak yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en eşsiz, en yüce duygulardan birisidir. Evlatlarımız bize Allah’ın birer lütfu hediyesidir...
Bir anne - babanın evlatları için yapamayacağı hiçbir şey, aşamayacağı hiçbir zorluk yoktur. Anne ve baba olunca bu hayattaki önceliklerimiz değişiyor. Evlatlarımızı kendimizden çok düşünüyor, herkesten çok gözetiyoruz. Onları en iyi şekilde yetiştirmek ve hayata hazırlamak için çabalıyoruz. Allah’ın bize emanetini en iyi şekilde korumaya çalışıyoruz. Rabbim bu kutsal görevi yerine getirirken bizleri mahcup etmesin.
Baba olmak kadar dede olmak da muazzam bir duyguymuş, bunu torunumu kucağıma aldığımda anladım.  Aynı heyecanı bir kez daha yaşadım. Allah bize evlatlarımızın üzüntüsünü göstermesin, çocuklarımızı hep güldürsün. Rabbim hepimizin evlatlarına sağlıklı, mutlu huzurlu bir hayat nasip etsin İnşallah.” Diyerek duygularını ifade etti.

 

AESOB Başkanı Adlıhan Dere; “Bizlere tecrübeleriyle hayatı öğreten; sevgi, şefkat ve merhametiyle bize yol gösteren her anımızda yanımızda olan güçlüklere nasıl başa çıkacağımızı anlatan, ailenin koruyucusu kahraman babalarımızın ve tüm baba adaylarının babalar gününü tebrik ediyor, Başta şehit babalarımız olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm babalarımızı rahmetle anıyorum. Ayrıca sadece kan bağı ile değil bir çocuğu büyüten, koruyan kollayan, canı gönülden babalık yapan insanların, çocuğuna hem annelik hem babalık yapan yalnız annelerin, birine yol gösteren akıl hocalığı yapan herkesin de babalar günü kutlu olsun.” Dedi.